Co jest ważne przy zakupie okularów przeciwsłonecznych?

0
654
okulary przeciwsłoneczne na klawiaturze
Cena okularów przeciwsłonecznych powinna być adekwatna do jakości | fot.: materiał partnera

Wybór okularów przeciwsłonecznych nie zawsze jest łatwy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, kształtów, kolorów. Każdy chce wybrać produkt, który nie tylko będzie dobrze wyglądał, ale także dobrze ochroni przed szkodliwym promieniowaniem i posłuży przez lata. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych.

Filtr przeciwsłoneczny

Jest to najważniejszy parametr w okularach przeciwsłonecznych. Chroni on narząd wzroku przed szkodliwym promieniowaniem. Producenci stosują różne filtry. Informacja na ich temat zawsze musi znaleźć się w specyfikacji produktu. Należy wybierać tylko te okulary, które są oznaczone symbolem UV400. Blokują one falę zarówno UVA i UVB. Warto też zwrócić uwagę na przepuszczalność soczewki. Jest ona wyrażana w procentach.

Kolor szkieł

Okulary przeciwsłoneczne mają różny kolor szkieł. Ma to znaczenie nie tylko dla ich wyglądu. Zależy od niego postrzeganie barw. Najbardziej neutralne są szkła szare. Natomiast brązowe umożliwiają widzenie nieco cieplejszych kolorów, niż są one w rzeczywistości.

Wygląd okularów

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że wygląd okularów przeciwsłonecznych nie ma znaczenia. Jest on bardzo ważny. Szczególnie dla osób, które chcą wyglądać modnie lub podkreślić swój indywidualny styl. Ponadto dodatek ten może całkowicie zmienić wygląd twarzy. Dlatego szczególnie panie przykładają dużą wagę do wyboru oprawek i szkieł.

Czym kierować się przy wyborze okularów przeciwsłonecznych? Można postawić na najnowsze trendy. Każdy z producentów ma w swojej ofercie nowe modele, które odpowiadają temu, co jest aktualnie modne. To z dobra opcja przede wszystkim dla tych osób, które przykładają dużą wagę do stylizacji i dbają o każdy jej szczegół.

Dobrym rozwiązaniem jest także postawienie na klasykę. Są to m.in. okulary Erica Ray-Ban. Model ten cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Jest on utrzymany w stylu vintage. Dzięki temu można dopasować go do każdej stylizacji – nie ma znaczenia, czy jest to styl boho, elegancki, a może bardziej rockowy. Okulary Ray-Ban Erica mają półokrągły mostek i okrągłe szkła. Oprawki są dostępne w czarnym i brązowym kolorze.

Jakość wykonania

Jest to bardzo ważny parametr. Od niego zależy, jak długo okulary przeciwsłoneczne mogą być użytkowane. Warto zwracać uwagę, aby do ich produkcji zostało użyte wysokiej jakości tworzywo sztuczne lub metal. Dzięki temu nie zostaną one zniszczone już po pierwszym założeniu.

Cena

Cena okularów przeciwsłonecznych powinna być adekwatna do jakości. Modele proponowane przez znanych producentów (np. wcześniej wspomniane okulary Ray-Ban Erica Classic) zwykle są warte kilkaset złotych. Jednak należy się zastanowić, co można zyskać za te pieniądze. Bez wątpienia są to:

  • modny lub ponadczasowy model okularów,
  • wysoką jakość wykonania okularów,
  • dobrej jakości filtry przeciwsłoneczne.

Osoby, które dysponują mniejszym budżetem, mogą poszukać okularów przeciwsłonecznych w typie znanych modeli (Erica Ray-Ban stanowią inspirację dla wielu producentów).

Materiał partnera