Wizytówka każdego mężczyzny – jak wybrać odpowiednie buty?

0
1017
Buty wizytówka mężczyzny
Obuwie długo będzie wyglądało atrakcyjnie, jeśli regularnie dołożymy starań, aby je zabezpieczyć i wyczyścić | fot.: StockAdobe.com

W świecie mężczyzn coraz bardziej rośnie świadomość tego, jak istotne znaczenie odgrywa wizerunek. Dlatego coraz częściej możemy spotkać panów, którzy z uwagą starają się dobierać poszczególne elementy garderoby. Możemy dostrzec to zwłaszcza wśród mężczyzn obejmujących ważne stanowiska. 

Wizerunek doskonały dzięki solidnemu obuwiu

Ważne jest, aby panowie dbając o siebie zachowywali swoją naturalną męskość. Ważny jest wybór obuwia, jak i stroju. Wiele zależy od tego, w jakim stylu czujemy się dobrze. To, co podkreśla naszą indywidualność zawsze jest dobrym wyborem. Moda oczywiście może być źródłem inspiracji, ale nie należy traktować jej bezkrytycznie. Dlatego podążając za trendami warto znać przede wszystkim własny styl. Jakie wybrać obuwie, aby cieszyć się długo jego trwałością? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, a wyboru nie ułatwia fakt, że w sklepach asortyment jest szeroki. Warto najpierw zastanowić się, jakich butów potrzebujemy. Jeśli ma być to wygodna para na co dzień, przede wszystkim należy zwracać uwagę na miękkość i elastyczność. Efekt estetyczny jest jednak nie mniej istotny. Wielu panów stara się stawiać na modele skórzane. Skóra naturalna ma wyjątkowe właściwości. To materiał, który pozwala stopie oddychać. Odporność na uszkodzenia i trwałość skóry jest bezkonkurencyjna. Jeśli odpowiednio dbamy o jej konserwację możemy liczyć na to, że jedna para butów posłuży nam bardzo długo. Zazwyczaj mamy kilka modeli na różne okazje, a wśród nich swój ulubiony, z którego niechętnie rezygnujemy.

Właściwa pielęgnacja obuwia

Czystość butów jest bardzo istotna i widoczna dla oczu innych. Nawet najpiękniejsze buty, które są zabrudzone, nie będą prezentowały się dobrze. Duża część panów pilnuje tego, aby to, co ubierają na co dzień prezentowało się doskonale. Już na etapie zakupów warto zastanowić się, czy dana para będzie praktyczna. Godna polecenia jest gładka struktura, z której łatwo będą schodziły zanieczyszczenia. Dobrze również wybrać odpowiedni środek do pielęgnacji i konserwacji. W przypadku naturalnej skóry może być to zwykła pasta, która skutecznie zabezpieczy ochronną powłoką przed wnikaniem wilgoci. Dzięki temu możemy być spokojniejsi, kiedy musimy wyjść w butach w deszczową pogodę – na pewno nie przemokną.

Warto wspomnieć o ważnej rzeczy jaką jest oddychanie stopy. Skóra naturalna zapewnia optymalną cyrkulację, więc nie musimy borykać się z nieprzyjemnym zapachem. Obuwie długo będzie wyglądało atrakcyjnie, jeśli regularnie dołożymy starań, aby je zabezpieczyć i wyczyścić. Ochronną warstwę zapewniają również impregnaty, które mogą być z powodzeniem używane do butów zamszowych. Są łatwe w aplikacji i wydajne. Warto mieć je w swoim domu. Panowie, którzy nie lubią tradycyjnych zakupów, zazwyczaj szukają w sieci tego, co spełni ich oczekiwania. Nawet najbardziej wymagający przedstawiciele płci męskiej mają szansą znaleźć parę, która okaże się wyborem na wiele lat.

AWO