Bransoletki na wstążce – modny dodatek do letnich stylizacji

0
920
biżuteria w stylu boho
Biżuteria z tej kategorii doskonale komponuje się z letnimi stylizacjami dzięki swojej lekkości i delikatności | fot.: stock.adobe.com

Przygotowując modne kreacje na lato, wiele osób poszukuje dopasowanych do nich dodatków. Biżuteria noszona latem jest zwykle lekka i delikatna. Ważne, aby była wykonana z oddychających materiałów. Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań pojawiają się bransoletki na wstążce. Co warto o nich wiedzieć i jak dopasować atrakcyjny egzemplarz do noszonego ubioru?

Uniwersalne dodatki do wielu kreacji

Bransoletki na wstążce składają się zwykle z elastycznego, materiałowego paska zakończonego kokardą. Doczepiane są do nich zawieszki z drewna, stali lub metali szlachetnych. Choć wszystkie modele posiadają podobną formę, poszczególne egzemplarze dopasują się do odmiennych stylizacji. Przede wszystkim, możliwe jest odnalezienie akcesoriów tego typu w szerokiej gamie kolorów. Wstążki posiadają wiele różnorodnych odcieni. Umieszczone na nich kokardy mogą posiadać barwę taką samą lub inną niż pasek. Często złożone są również z dwóch elementów w różnych kolorach. Możliwe jest odnalezienie zarówno matowych wstążek, jak i akcesoriów z satynowym poblaskiem. Dzięki temu bransoletki dopasowują się zarówno do codziennych, jak i eleganckich kreacji. Wiele bransoletek na wstążce posiada uniwersalny wygląd. Noszony na co dzień egzemplarz będzie w tym przypadku pasował również do strojów oficjalnych i wieczorowych kreacji.

Jak wybrać modną bransoletkę?

Biżuteria z tej kategorii doskonale komponuje się z letnimi stylizacjami dzięki swojej lekkości i delikatności. Również mnogość dostępnych kolorów pozwala na podkreślenie barw letnich strojów. Odpowiednio dobrane bransoletki na wstążce z pewnością podkreślą opaleniznę i wakacyjny charakter przewiewnych ubrań. Dzięki swojej uniwersalności dopasują się również do strojów noszonych w innych okresach. Tego typu biżuteria może stanowić też wspaniały podarunek lub przedmiot sentymentalny. Umieszczane na niej zawieszki przybierają różne kształty. Wiele spośród nich posiada swoją symbolikę. Możliwe jest również grawerowanie na ozdobach określonych wzorów i napisów. Bransoletka na wstążce z imieniem dziecka lub ukochanej osoby z pewnością będzie chętnie noszonym akcesorium. Na zawieszce można umieścić też ważną datę lub oznaczenie grupy krwi. Kształty ozdób często nawiązują do hobby. Dzięki mnogości wzorów odnaleźć można wspaniałe podarunki dla osób w każdym wieku.

Tego typu bransoletki mogą być wyposażone w drewniane ozdoby lub srebrne i złote elementy. Dopasowane do gustu i kolorystyki ubioru z pewnością okażą się korzystnym wyborem na wiele okazji.

Materiał partnera