Bielizna męska – zdrowa, wygodna czy ładna?

0
1758
bielizna męska
Tanią bieliznę można kupować w marketach niejako przy okazji innych zakupów, jednak mężczyźni dbający o siebie i przywiązujący wagę do detali, wybierają raczej sklepy z markowymi produktami | fot.: pexels

Mężczyźni cenią sobie wygodę, także wtedy, gdy chodzi o bieliznę. Wielu z nich ma swoje preferencje i konsekwentnie się ich trzyma: jeśli bokserki, to zawsze bokserki, a jeżeli slipy, to również każdego dnia. Część mężczyzn nie przywiązuje się do jednego fasonu i chodzi po prostu w tym, co ma w komodzie, byle było wygodnie. Owszem, bywają specjalne okazje, jak choćby planowana wizyta u lekarza albo wieczór, po którym być może mężczyzna nie wróci do domu, a jeśli, to może nie sam.

Stare? Jakie stare, jeszcze do chodzenia…

A że mężczyźni przywiązują się do przedmiotów, wielu z nich zdarza się chodzić w bieliźnie, która czasy świetności ma już dawno za sobą. Nic to, że przetarta tu i ówdzie, nic to, że uważne oko dostrzeże dziurę w koszulce pod pachą – „to przecież jeszcze się nadaje”. Kawalerowie lub, jak kto woli, single, mają więcej swobody, bo żonaci znajdują się nierzadko pod presją małżonki i po prostu, chcąc nie chcąc, muszą wyrzucić lub podrzeć na ścierki coś, w czym najchętniej jeszcze by pochodzili. Ci zaś, którzy systematycznie pozbywają się starej bielizny, stają raz po raz przed trudnymi wyborami, bo nie jest łatwo pogodzić wymagania higieniczne z chęcią „wyglądania jak mężczyzna”.

Z marketu albo markowe

Tanią bieliznę można kupować w marketach niejako przy okazji innych zakupów, jednak mężczyźni dbający o siebie i przywiązujący wagę do detali, wybierają raczej sklepy z markowymi produktami, jak na przykład bielizna9.com. Mogą tam znaleźć bieliznę dzienną, nocną (piżamy) i termoaktywną, a także skarpetki.

Fason męskich majtek nie ma większego znaczenia pod warunkiem, że krój i rozmiar są dobrze dobrane. Nic wtedy nie obciera, niczego też nie widać np. przez spodnie od garnituru. Ani slipy, ani dopasowane, opięte bokserki nie będą widoczne. Problem może powstać, gdy mężczyzna nosi luźne bokserki lub szorty. Ten rodzaj bielizny najlepiej sprawdza się latem, ponieważ jest nieco bardziej przewiewny. Co bardziej odważni wkładają slipy typu tanga, a nawet stringi.

Jeśli chodzi o materiał, najbardziej wskazana jest bawełna, ewentualnie z niewielką domieszką poliestru. Bielizna ze sztucznych materiałów może prowadzić do otarć, odparzeń i zmian skórnych, trudniej zachować w niej higienę, ponadto może prowadzić do przegrzewania się miejsc szczególnie wrażliwych.

Bielizna termoaktywna – nie tylko dla sportowców

Wyjątek stanowi bielizna termoaktywna, doskonale sprawdzająca się zarówno w chłodne, jak i ciepłe pory roku. Ma ona zdolność odprowadzania potu do zewnętrznej warstwy, dzięki czemu skóra pozostaje zawsze sucha. Korzystać z tego mogą nie tylko mężczyźni uprawiający sport, ale i ci mający problemy z nadmierną potliwością. Ponadto bielizna termoaktywna w dobrym gatunku zawiera jony srebra, działające bakteriobójczo i zapobiegające przez to rozkładowi potu i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Elegancki mężczyzna nosi też właściwie dobrane kolorystycznie skarpetki. Powinien wybierać bezuciskowe, a więc takie, które nie ograniczają przepływu krwi w nodze. Latem warto nosić cieńsze, zimą zaś grubsze albo sportowe, które zatrzymują ciepło, ale nie powodują nadmiernego wydzielania potu.


Materiał partnera zewnętrznego