Asymetryczne piersi. Czy wiesz, że mężczyźni oceniają je jako ciekawe?

0
809
beżowa bielizna kobieta
Asymetryczne piersi mogą mieć wpływ na samoocenę, psychikę i poczucie pewności siebie. Na szczęście ten „problem” można łatwo rozwiązać optycznie. Wystarczy odpowiedni biustonosz i kilka sekretnych sztuczek | fot.: materiał partnera

Każde ciało jest oryginalne i żadne nie jest idealnie symetryczne. Wydaje nam się naturalne, że mamy jedną stopę trochę większą lub palce prawej ręki silniejsze niż palce lewej. Dlaczego więc miałyby nam przeszkadzać asymetryczne lub inaczej ukształtowane piersi?

Asymetryczne piersi mogą jednak mieć wpływ na samoocenę, psychikę i poczucie pewności siebie. Na szczęście ten „problem” można łatwo rozwiązać optycznie. Wystarczy odpowiedni biustonosz i kilka sekretnych sztuczek. Pomożemy Ci go znaleźć. 

Każda pierś innej wielkości 

Problemem bywa wybór odpowiedniego rozmiaru. Czym się kierować? Podstawowa zasada brzmi: zawsze dobieraj rozmiar biustonosza do większej piersi. Dlaczego? Objętość miseczki bez problemu uzupełnisz, ale ze zbyt małą miseczką nic nie możesz zrobić i Twoja pierś będzie się z niej wylewać. Rozmiar możesz sprawdzić w Poradni Online marki Astratex opracowanej przez ekspertów, którzy doskonale wiedzą, jak ważny jest dobrze dobrany stanik – nie chodzi tu tylko o komfort, ale także o Twoje zdrowie. Do pomiaru wystarczy Ci kilka minut wolnego czasu i centymetr krawiecki. 

Jeśli różnica w rozmiarze piersi jest raczej niewielka, wystarczy odpowiednio dopasować każde ramiączko. W przypadku mniejszych piersi zostanie nieco bardziej napięte, materiał biustonosza lekko się napnie, a różnica zostanie wizualnie wyrównana. Przy większej różnicy pomiędzy piersiami to rozwiązanie nie pomoże. Musisz czymś wypełnić brakującą objętość. Wypróbuj biustonosz push up z wyjmowanymi wkładkami. Z miseczki większej piersi wyjmij wkładkę i spróbuj wyrównać różnicę za pomocą ramiączek. Jeśli to nie zadziała, włóż obie wkładki do miseczki mniejszej piersi.

biustonosze na wieszaku
Podstawowa zasada brzmi: zawsze dobieraj rozmiar biustonosza do większej piersi | fot.: materiał partnera

Możesz również zastąpić miękkie wkładki tekstylne specjalnymi silikonowymi wkładkami push-up. Produkowane są w kilku rozmiarach, są bardzo przyjemne w dotyku, a ich brzegi stopniowo się zmniejszają. Dzięki temu idealnie dopasowują się do ciała i są całkowicie dyskretne. Ten rodzaj wypełnienia dobrze trzyma się nawet w miseczkach bez „kieszonek”, więc można je przymierzyć na każdym biustonoszu.

Ta sama wielkość, inny kształt 

Prostsze rozwiązanie ma inny rodzaj asymetrii. Może Twoje piersi są tego samego rozmiaru, ale każda ma inny kształt. Rozwiązaniem są biustonosze z fiszbinami. Utrzymują dokładnie obie piersi i wyrównują dolną linię do tej samej wysokości. Resztę możesz zrobić, regulując odpowiednio ramiączka.

Każda „spogląda“ w innym kierunku 

Jeśli przeszkadza Ci asymetryczna pozycja sutków, sięgnij po biustonosze wzmocnione lub push-up. Tylko te zakryją nierównomiernie „spoglądające” sutki. Należy o tym pamiętać przy wyborze biustonosza sportowego, a zwłaszcza stroju kąpielowego. Wiesz, co potrafi woda…

Eksperymentuj

Na początek postaw na biustonosze pół-wzmocnione i wzmocnione, w których można coś schować. Bądź też otwarta na eksperymenty z rozmiarami, krojami i typami wzmocnień. W takim przypadku masz gwarancję, że znajdziesz najlepsze rozwiązanie.

kobieta w biustonoszu przed lustrem
Na początek postaw na biustonosze pół-wzmocnione i wzmocnione, w których można coś schować | fot.: materiał partnera

  
Wierzymy, że nowy dekolt przypadnie Ci do gustu. Przypominamy też: asymetria piersi jest absolutnie NORMALNA. Ale najważniejsze to być szczęśliwą sama ze sobą i kochać swoje ciało, bo sexy nie jest perfekcyjny wygląd, ale naturalna i zdrowa pewność siebie.

Materiał partnera