W jaki sposób dokonać wyboru wyciskarki do soków?

0
465
sok jabłkowy
Wyciskarki do soku możemy podzielić na ręczne i elektryczne | fot.: stock.adobe.com

Wysokiej klasy wyciskarki umożliwiają nam przygotowanie pysznego soku i to bez utraty cennych składników odżywczych. Ich wybór może okazać się jednak nieco problematyczny ze względu na szereg zalet tego rozwiązania. Jakie rodzaje wyciskarek możemy wyróżnić? Czy wyciskarki Kuvings są godne uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jakie rodzaje wyciskarek możemy wyróżnić?

Wyciskarki do soku możemy podzielić na ręczne i elektryczne. Te pierwsze charakteryzują się tym, że są stosunkowo lekkie, jednocześnie posiadają niewielkie rozmiary. Są one powszechnie używane do wyciskania dobroci z małych ilości surowców. Jeśli chodzi o elektryczne egzemplarze, podział wygląda już nieco inaczej. Największą popularnością cieszą się modele jednoślimakowe. Wyciskarki z ostrzami charakteryzują się nieco szybszą pracą. Jeśli chodzi o te bez ostrzy- pracują wolniej, jednakże gwarantują pełnowartościowy sok. Drugim rodzajem są wyciskarki ze ślimakiem ustawionym poziomo. Popularne są egzemplarze dwuślimakowe, które powszechnie uznawane są za najbardziej efektywne. Otrzymywany sok jest pełnowartościowy, jednocześnie zachowuje wszelkie wartości odżywcze, witaminy i enzymy.

Czy wyciskarki Kuvings są godne uwagi?

Z pewnością każdy z nas słyszał o zasadzie, która jasno wskazuje, aby spożywać 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia. Nie każdy lubi jednak konsumować te zdrowe produkty w czystej postaci. Zdecydowanie łatwiejszym sposobem jest domowe wyciskanie świeżych soków. W tym celu można skorzystać z wyciskarki Kuvings D9900. Dzięki temu mieszanie różnych składników nie jest problematyczne. Co więcej, przyswajanie witamin i minerałów następuje kilkukrotnie szybciej. Wolnoobrotowe wyciskarki mogą nam służyć niezależnie od pory roku. Zawsze znaleźć możemy bowiem sezonowe składniki, które doskonale sprawdzą się do soku. Wyciskarka Kuvings D9900 posiada duży wlot na całe owoce. Średnica wynosi ponad 8 cm, co w konsekwencji oznacza, że możliwe jest wrzucanie całych jabłek lub pomarańczy, bez konieczności krojenia na drobniejsze kawałki. Urządzenie nadaje się również do wrzuca nieco bardziej podłużnych składników, wśród których godna uwagi jest marchewka z porem. Nie da się ukryć, że soki z tańszych wyciskarek często posiadają paprochy i nieprzyjemne fusy. Zupełnie inaczej wygląda to, gdy zaopatrzymy się w model Kuvings D9900- jest to gwarancja aksamitnej konsystencji.

Materiał partnera