Rodzinne śniadania – jak je podawać?

0
1218

O ile w tygodniu wszyscy walczą z czasem, o tyle w weekendy, rodzinne śniadanie ma nie tylko wartość odżywczą, ale przede wszystkim emocjonalną. Celebrowanie wolnego dnia z rodziną  może stać się „małym świętem”. Wystarczy wybrać jeden dzień, w którym można bez pośpiechu pobyć razem przy stole. My podpowiemy w czym serwować poszczególne produkty, a resztę podpowie Wam wyobraźnia. Niech będzie zdrowo, kolorowo, na słodko, na słono, na bogato. I może być w piżamach, w końcu to Wasze królestwo!

Szklanki – obowiązkowy element zastawy śniadaniowej

Minimalistyczne szklanki o prostym, delikatnie rozchylonym ku górze kształcie to ponadczasowy element zastawy śniadaniowej, niezbędny w każdym domu. W takich szklankach można podawać zarówno herbatę, jak i kawę. Z kolei do zimnych napojów przydadzą się szklanki o nieco mniejszej pojemności i bardziej fikuśnym kształcie czy oryginalnych wzorach, które trafią w gust osób, które lubią zaskakiwać elementami kuchennej zastawy. Zwolennicy minimalizmu z pewnością wybiorą gładkie szklanki, które staną się elementem uzupełniającym, nie zaś dominującym serwis śniadaniowy. Dla najmłodszych najlepsze będą szklanki z kolorowym motywem, np. podwodnego świata.

Szklane dzbanki – idealne do rodzinnych śniadań

Nie każdy rozpoczyna dzień od kawy lub herbaty. Świetnym dodatkiem do zdrowego śniadania, a jednocześnie alternatywą dla gorącego napoju, będzie szklanka ulubionego soku, chłodnego mleka albo wody mineralnej z cytryną. Zimne napoje będą dobrze się prezentowały w szklanych dzbankach: https://sklep.krosno.com.pl/26-dzbanki. Do wody najlepiej wybrać klasyczną karafkę ze specjalnym zwężeniem, zapewniającym pewny chwyt. Z kolei do soków oraz mleka sprawdzą się proste dzbanki z wyprofilowanym wylewem, ułatwiającym nalewanie napoju.

Świetnym dodatkiem do zdrowego śniadania, a jednocześnie alternatywą dla gorącego napoju, będzie szklanka ulubionego soku, chłodnego mleka albo wody mineralnej z cytryną | fot.: Krosno Glass

Owoce i warzywa – porcja zdrowia na stole śniadaniowym

Jak dostarczyć organizmowi witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania? Wprowadzając do diety więcej świeżych owoców i warzyw! Na stole śniadaniowym, owoce można umieścić w szklanej salaterce, która ładnie je wyeksponuje. Podobnie można podać lekkie sałatki z sezonowych warzyw. Przełożone do przezroczystych salaterek o ponadczasowym kształcie, będą smakowicie wyglądały i kusiły domowników swoim apetycznym wyglądem.

Na stole śniadaniowym, owoce można umieścić w szklanej salaterce, która ładnie je wyeksponuje. Podobnie można podać lekkie sałatki z sezonowych warzyw | fot.: Krosno Glass

Najlepsze smakołyki na rodzinne śniadanie

Rodzinne śniadanie to nie tylko napoje, owoce i warzywa, ale też cała masa innych frykasów dla dorosłych i dzieci. Co można zaserwować podczas tego posiłku? Możliwości jest dużo. Oto niektóre  z nich:

  • chrupiące croissanty z ulubioną konfiturą – rogaliki można ułożyć na klasycznej paterze o prostym kształcie, z kolei konfitura będzie smakowicie wyglądała w małej, przezroczystej salaterce,
  • jajka na twardo z pastą z suszonych pomidorów – najlepiej zaserwować je na specjalnym talerzyku do jajek, na którym będą odpowiednio wyeksponowane,
  • naleśniki – będą dobrze wyglądały na paterze z kloszem, o prostej formie, z kolei dodatki – twarożek na słodko, konfiturę i masło orzechowe – warto umieścić w trójdzielnej salaterce.

Rodzinne śniadanie wymaga odpowiedniej oprawy. Stylowa zastawa stołowa, złożona ze szklanych, klasycznych elementów: szklanek, dzbanków, pater czy salaterek umożliwi zaserwowanie tego najważniejszego posiłku w ciągu dnia, z dbałością o stylowy wygląd stołu oraz należytą ekspozycję poszczególnych produktów.


Artykuł sponsorowany