Jak gotować smacznie i szybko – kuchnia dla zapracowanych

0
1817
składniki do gotowania kuchnia włoska
Cały sekret tkwi w doskonałej jakości składnikach, dzięki którym bez wysiłku uzyskasz niepowtarzalny smak potraw | fot.: pixabay

Pęd współczesnego świata nie pozwala spędzać w kuchni zbyt wiele czasu. Jednocześnie każdy z nas chciałby zapewnić rodzinie zdrowy, zbilansowany posiłek, który będzie wybornie smakował. Czy da się to pogodzić i znaleźć złoty środek? Okazuje się, że tak! W czym tkwi sekret? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

  1. Produkty włoskie, czyli bogactwo smaku zaklęte w prostych składnikach
  2. Włoska kultura gotowania – poczuj to i ciesz się smakiem!
  3. Gotować po włosku, czyli jak?
  4. Kuchnia włoska jako alternatywa dla niezdrowego jedzenia
  5. Produkty włoskie – na co dzień i od święta

Produkty włoskie, czyli bogactwo smaku zaklęte w prostych składnikach

Cały sekret tkwi w doskonałej jakości składnikach, dzięki którym bez wysiłku uzyskasz niepowtarzalny smak potraw. Produkty włoskie w Spiżarni Schronisko Smaków będą stanowić idealną bazę do wielu smacznych dań. Dlaczego akurat włoskie? Przepisy kuchni włoskiej są banalnie proste i bazują właśnie na dobrych składnikach, które można łączyć w proste – a jednocześnie bogate w składniki odżywcze i głębię smaku – potrawy. Wykonanie obiadu za pomocą wspomnianych składników nie wymaga wiele pracy ani spędzania godzin w kuchni. Warto zaopatrzyć się w produkty, pochodzące prosto z Włoch, od najlepszych producentów, a gotowanie stanie się przyjemnością.

Włoska kultura gotowania – poczuj to i ciesz się smakiem!

Warto wyzbyć się przekonania, jakoby dobry obiad składał się z dwóch dań, w tym zupy i ciężkostrawnego mięsiwa okraszonego ziemniakami i surówką. Takie obiady pamiętamy wprawdzie z dziecięcych lat, ale świat pędzi do przodu i dziś nikt nie ma czasu gotować w ten sposób. Poza tym – spójrzmy prawdzie w oczy – dania te nie są zbyt zdrowe. Doskonałą alternatywą jest włoski sposób przyrządzania potraw. Kuchnia włoska kojarzy się ze świeżością, aromatem i wybornym smakiem – nie ma w tym ani krzty przesady. Warto zatem czerpać z możliwości, jakie dają włoskie produkty.

Gotować po włosku, czyli jak?

Łatwo, szybko i pysznie – po prostu! Wystarczy dobrej jakości włoski makaron, pachnąca Italią passata pomidorowa albo wegetariańskie włoskie ragu bądź pesto – wariantów na przyrządzenie obiadu na bazie makaronu jest naprawdę wiele! Danie można wzbogacić włoską marynowaną papryką. Dla odmiany można zdecydować się na pyszną carbonarę – klasykę włoskiej kuchni.

Kolejnym pomysłem na szybki obiad jest przygotowanie prostej, a jednocześnie sycącej, sałatki. Dzień wcześniej możesz zamarynować kurczaka, którego pokroisz na cienkie paski a’la gyros, a następnego dnia tylko usmażysz. Do kurczaka dodaj sałatę, włoską paprykę, oliwki, kapary, ser feta, a całość skrop doskonałej jakości oliwą z oliwek, która wydobędzie bogactwo smaków.

Kuchnia włoska jako alternatywa dla niezdrowego jedzenia

To tylko przykłady zastosowania w kuchni włoskich produktów, ale pokazują one, jak łatwo jest przyrządzić pyszny i zdrowy obiad. Nie trzeba nawet znać przepisów, ponieważ poszczególne produkty doskonale się ze sobą łączą. Mile widziane są rozmaite wariacje bądź fuzja smaków kuchni włoskiej i polskiej (kiedy masz akurat więcej czasu lub ochotę na eksperymenty). To alternatywa dla ogólnodostępnych dziś fast-foodów i gotowych dań z marketu, które – mimo iż szybkie – są bardzo niezdrowe. To istotne, by poza walorami smakowymi, zadbać także o zbilansowaną dietę – szczególnie gdy w rodzinie są dzieci. Pamiętajmy bowiem, że przejmują one nawyki żywieniowe od dorosłych.

Produkty włoskie – na co dzień i od święta

Zawsze podstawą są jednak dobre włoskie produkty. Warto mieć je zawsze pod ręką. Nie wolno także zapominać o flagowym włoskim daniu, a mianowicie pizzy. To doskonała opcja podczas podejmowania gości. Ciasto można zagnieść poprzedniego dnia. Wszyscy będą pod wrażeniem samodzielnie przygotowanej pizzy, a zastosowane produkty włoskie sprawią, że przeniesiecie się wprost do słonecznej Italii (nie ruszając się z domu!).


Materiał partnera zewnętrznego