Degustacja whisky – czy warto wziąć w niej udział? 

0
598
degustacja whisky
Degustacja whisky to wspaniała propozycja spędzenia wolnego czasu dla wszystkich osób, które lubią whisky i chętnie raczą się tym trunkiem | fot.: materiał partnera

Whisky to szlachetny trunek, chętnie wybierany przez koneserów. Jego charakterystyczny, korzenny i wytrawny smak sprawia, że z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych zgłębieniem jego tajników. Znakomitym sposobem na przybliżenie sobie wiedzy o whisky jest degustacja –profesjonalne spotkanie, którego uczestnicy nie tylko uczą się prawidłowego smakowania whisky i poznają różne jego warianty dostępne w sprzedaży, ale także odkrywają ciekawostki dotyczące tego jednego z najbardziej znanych alkoholi świata.

Na czym polega degustacja whisky?

Degustacja whisky to profesjonalne spotkanie, którego głównym celem jest zapoznanie uczestników ze wszystkimi najważniejszymi tajnikami picia whisky, smakiem poszczególnych jego odmian oraz wskazanie prawidłowego sposobu degustowania whisky. Picie tego szlachetnego trunku to bowiem sztuka, którą warto opanować, aby cieszyć się znakomitym smakiem whisky oraz doceniać jego wszystkie walory. Jednym z najbardziej cenionych na świecie gatunków whisky jest single malt, tradycyjnie produkowana w Szkocji. Degustacja whisky pozwala wypróbować najlepsze jej odmiany oraz na własnej skórze poczuć różnicę między whisky single malt, a blended.

Degustacja whisky jest prowadzona przez specjalistów od whisky, którzy są nie tylko koneserami i pasjonatami whisky, ale także osobami, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z ludźmi, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o whisky i tajnikach jego picia. Podczas spotkania uczestnicy poznają historię whisky, tradycję jego wytwarzania oraz tajniki produkcji.

Urozmaiceniem spotkania są także liczne ciekawostki, anegdoty i zabawne historie, które można poznać w czasie spotkania. Kluczowym punktem programu spotkania jest degustacja, czyli smakowanie różnych, starannie wyselekcjonowanych odmian whisky. Uczestnicy dowiadują się przy okazji, jak prawidłowo pić whisky oraz dlaczego nie należy serwować go z lodem.

whisky szklanki degustacja
Degustacja whisky to wspaniała okazja, aby lepiej poznać whisky i jego historię oraz posmakować najlepszych, starannie wybranych jego odmian, których nie znajdziemy na półkach w supermarkecie i sklepie monopolowym | fot.: materiał partnera

Degustacja whisky – dla kogo?

Degustacja whisky to wspaniała okazja, aby lepiej poznać whisky i jego historię oraz posmakować najlepszych, starannie wybranych jego odmian, których nie znajdziemy na półkach w supermarkecie i sklepie monopolowym. Whisky to bowiem coś znacznie więcej niż odmiany blended, z którymi większości osób kojarzy się ten trunek. W czasie degustacji uczestnicy mają bowiem niepowtarzalną okazję, aby skosztować niekwestionowanej królowej whisky – szkockiej odmiany single malt, która według koneserów nie ma sobie równych. Whisky single malt jest produkowana z najlepszego zboża – jęczmienia, co zapewnia jej najlepsze walory smakowe i zapachowe.

Degustacja whisky to wspaniała propozycja spędzenia wolnego czasu dla wszystkich osób, które lubią whisky i chętnie raczą się tym trunkiem. Spotkanie prowadzone przez profesjonalistów odkryje przed nimi tajniki whisky, o których wcześniej nie słyszeli oraz dostarczy praktycznej wiedzy na temat prawidłowej techniki jego picia, którą wykorzystają w domowym zaciszu. Tego typu spotkanie jest także fantastycznym pomysłem dla osób, które nie znają whisky, lecz chciałyby dowiedzieć się, w czym tkwi jego fenomen – swoją przygodę z tym szlachetnym trunkiem rozpoczną bowiem od jego najbardziej szlachetniej i cenionej odmiany single malt.

Materiał partnera