Zobacz jak wykonać kalendarz z własnymi zdjęciami

0
928
fotokalendarz
Zaletą fotokalendarzy jest możliwość ich pełnej personalizacji na każdym etapie tworzenia, co daje niemal nieograniczone możliwości dostosowania go do Twoich osobistych potrzeb | fot.: materiał partnera

Jeśli lubisz rzeczy oryginalne, a zarazem praktyczne, fotokalendarze z pewnością przypadną Ci do gustu. Z jednej strony niezmiennie popularny papierowy kalendarz, który znajduje się zawsze w zasięgu wzroku, bez konieczności sięgania po telefon i uruchamiania aplikacji. Z drugiej natomiast oryginalna ozdoba, prezentująca bliskie Twemu sercu fotografie np. członków rodziny, ulubionych miejsc, czy pupilów.

Zaletą fotokalendarzy jest możliwość ich pełnej personalizacji na każdym etapie tworzenia, co daje niemal nieograniczone możliwości dostosowania go do Twoich osobistych potrzeb. Co więcej, personalizacja nie musi oznaczać wielu godzin żmudnego dumania nad ostatecznym kształtem kalendarza. Wiele firm udostępnia swym klientom łatwy w obsłudze, a przy tym zawierający wiele różnorodnych opcji internetowy kreator kalendarza. Z pomocą kreatora foto kalendarze na 2021.

Warto skorzystać z tego dobrodziejstwa, które sprawi, że proces personalizacji przebiegnie szybko i przyjemnie, a ostateczny efekt zadowoli nawet najbardziej wymagającego Klienta.  

Kalendarz z własnymi fotografiami krok po kroku

Warto zaznaczyć, że swój kalendarz możesz rozpocząć w dowolnym miesiącu danego roku, niekoniecznie w styczniu. Na początek w kreatorze powinnaś określić zatem datę początkową oraz podstawowe parametry przyszłego kalendarza.

Wolisz kalendarz ścienny, biurkowy, kieszonkowy, a może terminarz? Lepiej odpowiada Twoim potrzebom duży, czy kompaktowy rozmiar? Jeśli zależy Ci na jakość prezentowanych zdjęć warto wybrać także odpowiedni papier.

Brawo, przebrnęłaś już przez techniczne parametry przyszłego kalendarza. Dalej będzie tylko przyjemniej.

Wybierz motyw przewodni kalendarza

fotokalendarz z widokiem na plażę
Motywem przewodnim może być wszystko, na co będziesz patrzeć z przyjemnością | fot.: materiał partnera

Pora na określenie tematyki Twojego kalendarza oraz wybór zgodnych z nią zdjęć. Jest to kluczowe zadanie, bowiem warto zadbać, aby nie był on wyłącznie zlepkiem przypadkowych zdjęć, ale niósł pewne przesłanie. Motywem przewodnim może być wszystko, na co będziesz patrzeć z przyjemnością. Z kalendarza korzystamy bardzo często, więc miło będzie uśmiechać się wraz z każdym spojrzeniem w jego stronę. Zatem do dzieła.

Zdjęcia z ubiegłorocznych podróży, a może przeciwnie – tych miejsc zaplanowanych do odwiedzenia? Wspólne zdjęcia członków rodziny, a może tylko samych dzieci czy wnuków? Zdjęcia z każdego miesiąca pierwszego roku życia niemowlaka, a może ulubione miejsce zmieniające się wraz kolejnymi miesiącami i porami roku? Tu sama musisz opowiedzieć się za jakąś opcją. Warto dobrać tematykę zdjęć do odpowiednich miesięcy w kalendarzu pokazując, np. zdjęcie Twoich dzieci lepiących bałwana w styczniu, a tychże kąpiących się w Bałtyku w sierpniu. A może przewrotnie – zdjęcia ośnieżonych szczytów z ferii zimowych w górach zaprezentujesz w sierpniu, aby w upalny dzień zatęsknić za rześkim, mroźnym powietrzem?

Kiedy wybierzesz już swoje fotografie na każdą stronę kalendarza pamiętaj, by zadbać o odpowiednią do motywu przewodniego oprawę graficzną. Wybieraj spośród gotowych motywów, układów, kolorów tła czy dodawaj do stron tematyczne cliparty. Innymi słowy dodaj mu życia i oddaj cząstkę siebie.  

Fotografie, kalendarz, a może coś jeszcze?

Poza podstawowymi funkcjami określania daty oraz galerii zdjęć fotokalendarz umożliwia oznaczenie dowolnych, istotnych w Twojego punktu widzenia świąt. Dzięki niemu nie zapomnisz o wszystkich rocznicach, urodzinach i innych cyklicznych wydarzeniach. Nie dość, że oznaczysz konkretną datę, to dodatkowo możesz dopisać w bardziej lub mniej formalny sposób czego ona dotyczy, np. „Urodziny Taty”, czy „Kolejny rok z dożywocia, czyli rocznica ślubu”.

Tekst to ważny element personalizacji kalendarza i nie mówimy tu wyłącznie o nazwach miesięcy i datach. W swój fotokalendarz możesz bowiem wpleść np. życzenia dla jego przyszłego właściciela, dedykację, czy napisać za co go cenisz. Fotokalendarze zawierają także często opisy zamieszczonych zdjęć, przysłowia na każdy miesiąc lub własne przemyślenia autora.

Inspirujące teksty do kalendarza to także ciekawe cytaty z książek, wypowiedzi ważnych postaci zarówno historycznych jak i współczesnych, czy wreszcie cytaty motywujące do pracy, czy do osiągnięcia celu obranego na dany rok, np. treningów i dbania o formę. Kalendarze z cytatami są najczęściej wybierane przez osoby świadome, oczytane i wyznające pewne wartości. Jest to świetna forma wyrażenia siebie, pokazania tego, czym się kierujesz w życiu.  


Materiał partnera zewnętrznego