Zanim zadasz to pytanie – przeczytaj ten artykuł! Wszystko o kurierach

0
873
kurier przekazujący paczkę
Często z niewiedzy przygotowujemy naszą przesyłkę w niewłaściwy sposób. W niektórych przypadkach kurier nie będzie mógł jej przyjąć | fot.: stock.adobe.com

Przesyłki kurierskie to ogromne ułatwienie w dzisiejszych czasach. Możesz szybko i łatwo zamówić produkty prosto do swojego domu. Możesz bez problemów wysłać przesyłkę na drugi koniec świata. Możesz nawet w ciągu jednego dnia dostarczyć produkt pod wskazany adres! Jednak w związku z wysyłką przesyłek kurierem rodzi się wiele pytań. Na większość z nich odpowiedź jest bardzo prosta! Jednak warto zadawać pytania, aby nie mieć żadnych wątpliwości co do funkcjonowania danej firmy kurierskiej.

Co zrobić, gdy kurier nie przyjedzie po moją przesyłkę?

Kurier to też człowiek. Praca na takim stanowisku wiąże się niekiedy z bardzo napiętym grafikiem. Czasem może się zdarzyć, że kurier nie zdąży odebrać i dostarczyć wszystkich paczek, które były zaplanowane na dany dzień. Jest to najczęściej spowodowane wydarzeniami losowymi, takimi jak korki, wypadki lub problemy z różnymi przesyłkami. W takiej sytuacji najlepiej jest skontaktować się z daną firmą kurierską, u której nadaliśmy przesyłkę. Można także zadzwonić bezpośrednio do kuriera, jeśli został udostępniony numer do niego. Jednak nie w każdej firmie tak jest.

Co zrobić, gdy kurier nie przyjął mojej przesyłki?

Często z niewiedzy przygotowujemy naszą przesyłkę w niewłaściwy sposób. W niektórych przypadkach kurier nie będzie mógł jej przyjąć. Najczęściej dotyczy to niewłaściwego zapakowania. Kurier nie może przyjąć uszkodzonej przesyłki, bez listu przewozowego lub takiej, co do której zawartości ma wątpliwości. Chodzi tu o wygląd przesyłki, który wskazuje na nieprawidłową zawartość, np. tłuste plamy, wyciek ze środka lub rozcięcia. Kurier nie przyjmuje także przesyłek, których kształt jest niestandardowy, odbiegający od podanych przy nadawaniu danych. To samo tyczy się ciężaru.

Jak zamówić kuriera online?

Wiele osób nie wie, jak nadać przesyłkę przez Internet. Jest to bardzo proste i nie ma czego się bać! Poradzi sobie z tym każdy. W Internecie możemy zamówić kuriera bezpośrednio u wybranej firmy lub przez porównywarkę jak np. https://allekurier.pl. Ta druga opcja daje nam możliwość znalezienia najtańszych opcji dla naszej przesyłki. Wystarczy podać wymiary paczki oraz jej wagę. Następnie wybieramy najbardziej korzystną dla nas opcję i uzupełniamy resztę danych. Chodzi tu o informacje o nadawcy oraz adresacie. Zostaniemy także poproszeni o podanie przybliżonej zawartości przesyłki, aby potwierdzić, że nie zawiera przedmiotów zakazanych. Opłacamy paczkę i gotowe! Teraz pozostaje czekać na kuriera.

Wysyłaj kurierem bez przeszkód!

Obecnie nadawanie przesyłek kurierskich jest naprawdę dziecinnie proste. Dodatkowo, w dobie Internetu, możemy sprawdzić wszystkie istotne informacje. Nie musimy się więc obawiać, że coś pójdzie nie tak lub o czymś nie wiemy. Wystarczy zapytać, a odpowiedź na pewno się znajdzie. Tak jak w naszym artykule! Teraz pozostaje tylko nadać przesyłkę i przekonać się, że to naprawdę proste!


Materiał partnera zewnętrznego