Zalety prześcieradła z gumką — jakie wybrać?

0
463
prześcieradło z gumką
Prześcieradła z gumką powstają z różnych mieszanek materiałów. Bardzo popularne są bawełniane oraz prześcieradła z gumką z bawełny z domieszką np. elastanu |fot.: materiał partnera

Prześcieradła z gumką do materacy są bardzo wygodne i świetnie przylegają do powierzchni. Odpowiedni wybór jednak ma związek z doborem odpowiedniego materiału oraz rozmiaru prześcieradła. Prześcieradła z gumką świetnie utrzymują się na swoim miejscy zapewniając wysoki komfort. Z artykułu dowiesz się więcej na ten temat oraz poradzimy Ci jak skutecznie złożyć prześcieradło z gumką — zapraszamy!

Jakie prześcieradło z gumką wybrać?

Prześcieradła z gumką powstają z różnych mieszanek materiałów. Bardzo popularne są bawełniane oraz prześcieradła z gumką z bawełny z domieszką np. elastanu. Znajdziemy również prześcieradła frotte, czy z jerseyu. Jednak przyjrzyjmy się innemu podziałowi — na prześcieradła zwykłe — czyli po prostu z dowolnego materiału z gumką ułatwiającą utrzymanie go na swoim miejscu oraz prześcieradła ochronne z gumką. Te drugie nie przepuszczają cieczy i są swoistą ochroną dla materaca. Prześcieradła ochronne takie jak np. SG posiadają wierzchnią warstwę z jerseyu, przyjazną dla skóry oraz warstwę nieprzemakalną z poliuretanu. Chronią materac przed zbyt szybkim zniszczeniem przez plamy, zanieczyszczenia oraz hamują rozwój roztoczy. Zdecydowanie godne polecenia są również prześcieradła ochronne Smartcell. Ta opatentowana technologia zawiera włókno naturalne i biodegradowalne celulozowe oraz antybakteryjny tlenek cynku, który działa przeciwzapalnie i pozytywnie na skórę.

Prześcieradło z gumką — jak dobrać prawidłowo rozmiar?

Rozmiar prześcieradła zawsze jest określony na opakowaniu. Podawane na nim informacje zawierają w kolejności najpierw szerokość materaca, na które będzie dane prześcieradło pasować, następnie długość i wysokość materaca. Dla przykładu, prześcieradło z gumką oznaczone jako 160x200x20 będzie pasowało na materac o szerokości 160 cm, długości 2m oraz wysokości materaca 20 cm. Jeśli wysokość materaca nie jest podana na opakowaniu prześcieradła z gumą, to możemy założyć, że będzie pasowało na każdy materac wysoki na maksymalnie 25 cm. Dla wyższych materacy najlepiej wybierać większy rozmiar lub wybrać prześcieradło z gumką dedykowane dla wysokich materacy. Dobrze dopasowane prześcieradło wielkością do naszego materaca to gwarancja komfortu — prześcieradło będzie się łatwo zakładać i nie będzie się zsuwać z materaca. Za małe prześcieradło będzie trudne do założenia lub jego boki będą nam się ześlizgiwać. Zbyt duże z kolei może nam się marszczyć oraz ześlizgiwać z materaca.

Jak składać prześcieradło z gumką?

Składanie prześcieradła z gumką przysparza niektórym osobom nieco problemów, na szczęście są na to skuteczne porady, by prześcieradło z gumką złożyć szybko i ładnie. W kilku krokach poniżej przestawiamy gotową ściągę jak zrobić to najlepiej:

  • Najpierw musimy rozłożyć prześcieradło z gumką na dużej powierzchni na płasko
  • Rozciągnąć i dobrze wygładzić prześcieradło
  • Złapać za dwa rogi krótszej strony i złożyć prześcieradło na pół wzdłuż dłuższego boku
  • Wsunąć rogi krótszego boku pod przeciwległe rogi i ukryj lamówkę
  • Strzep prześcieradło za rogi dłuższego boku (a nie te wsunięte pod sód). Powinno teraz przypominać prostokąt.
  • Zaokrąglone boki złóż do środka
  • Teraz ze złożonego prostokąta z łatwością złożyć prześcieradło z gumką w kostkę

Materiał partnera