Zakup płyty indukcyjnej – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

0
1226
smażenie na kuchni
Płyty indukcyjne bezsprzecznie należą do najczęstszych wyborów w naszych kuchniach, zwłaszcza, jeśli zależy nam na nowoczesnym designie i pełnej wygodzie | fot.: materiał partnera

Trudno sobie wyobrazić nowoczesną kuchnię bez płyty indukcyjnej. Jest to urządzenie nie tylko efektywne, ale i w pełni bezpieczne, pozwalające porzucić gazowe odpowiedniki. Co jednak istotne, zanim przejdziemy do wyboru konkretnego modelu, warto dowidzieć się, czym charakteryzują się najlepsze na rynku płyty indukcyjne…

  1. Zasady działania płyty indukcyjnej.
  2. Minimalizm w nowoczesnej kuchni.
  3. W pełni komfortowe gotowanie.
  4. Parametry płyty indukcyjnej.

Płyty indukcyjne bezsprzecznie należą do najczęstszych wyborów w naszych kuchniach, zwłaszcza, jeśli zależy nam na nowoczesnym designie i pełnej wygodzie. Ich nietuzinkowe możliwości potrafią zadziwić i zadowolić każdego – prawdziwego pasjonata gotowania, ale także i okazjonalnych użytkowników. Dlatego też w pierwszej kolejności warto poznać wszystkie cechy charakterystyczne indukcji, co ułatwi nam finalny zakup modelu idealnie skrojonego pod nasze wymagania.

Zasady działania płyty indukcyjnej

Zrozumienie, czym tak naprawdę jest płyta indukcyjna, sprawi, że będziemy użytkownikami nie tylko świadomymi, ale i pewnymi swojego wyboru. Otóż bezpośrednio pod płytą znajdują się specjalistyczne cewki wytwarzające szybkozmienne pole magnetyczne. To z kolei wpływa na dno stawianych nań naczyń (muszą być przystosowane pod indukcję), szybko je nagrzewając. Dzieje się tak poprzez tzw. indukcję prądów wirowych. Analizując konkretne oferty, szybko przekonamy się, że producenci przygotowali dla klientów płyty z jednym bądź też wieloma polami grzewczymi. Dzięki temu każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model.

Minimalizm w nowoczesnej kuchni

Kierując się w stronę płyt indukcyjnych, zależy nam nie tylko na wysokiej wydajności urządzenia, ale i na jego wyjątkowym wyglądzie. Płyty pod zabudowę są wręcz idealnym wyborem dla kuchni nowoczesnych, minimalistycznych, które cieszą się olbrzymią popularnością w ostatnich latach. Co więcej, odpowiednia kompozycja pozwoli nam wykorzystanie płyty indukcyjnej również w klasycznej stylizacji – a wszytko to dzięki wspomnianej zabudowie. Renomowani producenci, doskonale zdając sobie sprawę z zróżnicowanych potrzeb konsumentów, na każdym kroku udowadniają, że ich celem jest spełnienie ich wszystkich.

W pełni komfortowe gotowanie

Dla wielu pasjonatów kuchni będzie kwestią kluczową, że gotowanie na płycie indukcyjnej jest w pełni bezpieczne. Podczas pracy płyta nagrzewa tylko i wyłącznie powierzchnię garnka, sama pozostając w niższej temperaturze. Co więcej, indukcja całkowicie opiera się o energię elektryczną, wyeliminujemy więc potrzebę używania gazu w kuchni. Ponadto możemy wybrać model posiadający wyznaczone miejsca na garnki czy też większe brytfanny, co zapewni nam pełen komfort podczas pracy. Z kolei dla prawdziwych kulinarnych pasjonatów przygotowano płyty pozbawione jakichkolwiek ograniczników rozmiarowych. Uruchamiają się one automatycznie dokładnie w tym miejscu, w którym postawimy dowolnej wielkości naczynie. Jest to prawdziwa gwarancja wygody.

Parametry płyty indukcyjnej

Płyty indukcyjne warte szczególnej uwagi to takie, które zagwarantują nam dodatkowe bezpieczeństwo, w tym poprzez uruchamianie się jedynie po wykryciu naczynia, jak i automatycznym wyłączeniu bezpośrednio po jego zdjęciu. Równie przydatne okażą się takie funkcje jak: minutnik, booster, pauza czy też podtrzymywanie temperatury, aby dania pozostały ciepłe przez dłuższy czas. Jak pokazuje praktyka, płyty indukcyjne spełniające powyższe wymagania znajdziemy w sklepie: https://solgaz.eu/plyty-indukcyjne/.

Materiał partnera