Zakup mebli przez internet – czy jest się czego bać?

0
1582
jak kupować meble przez internet
Zdjęcia produktów online są trudne do oceny. Meble są zwykle pokazane w najlepszym świetle i najlepszym miejscu, aby zachęcić cię do zakupu. Często, po dotarciu do domu, niektóre szczegóły (zwłaszcza kolor i faktura) mogą wyglądać zupełnie inaczej niż na zdjęciu | fot.: Fotolia

Zakupy online to świetne narzędzie do wyposażenia domu. Jednak wielu z nas boi się kupowania mebli w Internecie, ponieważ wydaje się to zbyt ryzykowne. Jeśli masz podobne wątpliwości, ten wpis jest dla ciebie. Zebraliśmy najlepsze wskazówki dotyczące kupowania mebli w internecie.

Zmierz wszystko więcej niż jeden raz

Pomiar jest najważniejszym procesem przy zakupie mebli, kropka. Jest on jeszcze ważniejsze przy zakupach online. Upewnij się, że twoje umiejętności pomiarowe są solidne. Wymiary mebla, który chcesz kupić, praktycznie zawsze znajdziesz jego wymiary (jeśli nie możesz znaleźć wymiarów, nie kupuj). Następnie użyj odmierzonej taśmy malarskiej lub sznurka, aby stworzyć figurę geometryczną na kształt mebla. Dzięki temu zobaczysz jak dużo miejsca zajmie dana sofa czy regał. Jeśli meble, które planujesz kupić, rozkładają się – upewnij się, że sprawdzasz wymiary największej możliwej wersji.

Pamiętaj, że nie jest to jedyny pomiar, który musisz uwzględnić. Przy zakupie dużych mebli musisz zmierzyć wszystkie drzwi, windy i klatki schodowe, aby upewnić się, że rzeczywiście możesz je wstawić tam, gdzie chcesz.

Przeczytaj opinie innych kupujących

Recenzje klientów, którzy zamówili już dany mebel, mogą być bardzo pomocne. To tam reagują często na swoje doświadczenia związane z zakupem danego produktu. Jeśli kupujesz on-line, te opinie są kluczem do dokonania odpowiedniego wyboru. Skupiaj się na przedmiotach, które mają wiele dostępnych recenzji i przeczytaj je uważnie.

Pamiętaj, że każdy produkt musi mieć kilka złych recenzji, zwłaszcza jeśli ma dużą liczbę komentarzy. Zła recenzja niekoniecznie oznacza, że nie powinieneś kupować danego mebla, aczkolwiek zawsze warto wziąć ją pod uwagę . Zwróć szczególną uwagę na procent złych opinii ogółem oraz sposób, w jaki sprzedawca zajmował się problemami klientów.

Spróbuj zobaczyć dany mebel na żywo

Zdjęcia produktów online są trudne do oceny. Meble są zwykle pokazane w najlepszym świetle i najlepszym miejscu, aby zachęcić cię do zakupu. Często, po dotarciu do domu, niektóre szczegóły (zwłaszcza kolor i faktura) mogą wyglądać zupełnie inaczej niż na zdjęciu.

Dlatego też zalecamy zapoznać się z rzeczywistym wyglądem mebla przed zakupem, o ile to możliwe. Jeśli sklep znajduje się niedaleko, zawsze warto sprawdzić dany produkt na żywo. Jeśli nie, poproś o próbki tkaniny lub faktury. Wyszukuj też rzeczywiste zdjęcia wstawiane przez klientów, którzy zakupili już dany mebel. Dzięki temu zobaczysz, jak produkt prezentuje się w innych warunkach oświetleniowych.

Sprawdź zasady dotyczące zwrotów

Czasami nawet najlepszy osąd nie wystarczy, a meble po prostu nie będą pasować do twojego mieszkania. Sprawdzanie polityki zwrotów z wyprzedzeniem daje pewność, że masz różne możliwości dotyczące zwrotu towaru.

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

  • Czy sklep akceptuje zwroty?
  • Czy istnieje limit czasowy na ich zwrot?
  • Czy zwracane przedmioty muszą znajdować się w oryginalnym opakowaniu?
  • Czy sklep pobiera jakiekolwiek opłaty za zwrot przedmiotu?
  • Jak wygląda proces zwrotu? Co musisz zrobić, aby zwrócić przedmiot?
  • Jaki jest czas zwrotu pieniędzy? Kiedy możesz spodziewać się zwrotu pieniędzy?

Kupowanie mebli online nie musi się wiązać się z dużym ryzykiem. Musisz być sprytny w procesie selekcji. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy listę porad dotyczących zakupów online. Pamiętaj o tych wskazówkach, gdy następnym razem będziesz dokonywał dużego zakupu.


KGR