Wykończenie mieszkania – dlaczego warto powierzyć to zadanie specjalistom?

0
353
wykończenie mieszkania pod klucz
Decydując się na usługi firmy oferującej wykończenie mieszkania pod klucz, samodzielnie zdecydujesz o tym, na jaki pakiet wykończenia postawisz | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeden z głównych celów, jakie przyświecały prywatnej sferze Twojego życia, został właśnie dopełniony, bo od niedawna jesteś właścicielem mieszkania? Zanim zamieszkasz we własnych wnętrzach, minie trochę czasu – czekają Cię wszak prace wykończeniowe. Dowiedz się, dlaczego warto powierzyć je specjalistom.

Cenna wiedza i lata doświadczenia

Nawet jeśli nabyta w ostatnim czasie nieruchomość nie jest Twoim pierwszym mieszkaniem – Twoje doświadczenie nadal trudno porównywać z setkami projektów, które na swoim koncie ma architekt wnętrz oferujący wykończenie pod klucz w Krakowie. Specjalista posłuży Ci zdobywaną przez lata wiedzą, a współpraca zaowocuje funkcjonalnymi rozwiązaniami. Cenne wskazówki projektanta wnętrz to tylko jedna z wielu zalet korzystania z pomocy profesjonalnej firmy podczas wykańczania mieszkań!

Wsparcie eksperta od wczesnych etapów budowy

Nie wszyscy właściciele mieszkań zdają sobie sprawę z tego, że podjęcie decyzji o zatrudnieniu pracowni architektonicznej dopiero w momencie, gdy budowa jest już na ukończeniu, może przekreślać szanse na precyzyjne dostosowanie lokalu do potrzeb osób, które w nim zamieszkają. Wszystko dlatego, że deweloper określa konkretny przedział czasowy, w którym właściciele mogą zgłaszać zmiany lokatorskie. To jeden z głównych powodów, dla których współpracę z projektantem wnętrz warto zacząć jak najszybciej, by od samego początku trzymał rękę na pulsie.

Zmiany lokatorskie obejmują takie kwestie, jak rezygnacja z wybranych ścian działowych, dobudowanie ścian, których nie było w pierwotnym projekcie czy zwiększenie liczby gniazdek elektrycznych. Ostateczny projekt mieszkania powinien być zatem gotowy jeszcze na długo przed ukończeniem budowy.

Marzenia przekute w rzeczywistość

Uwielbiasz długie, relaksujące kąpiele, ale wielkość łazienki w projekcie dewelopera oddala marzenia o wannie? Nieustawna na pierwszy rzut oka kuchnia sugeruje rezygnację z upragnionej wyspy? Zanim zaczniesz wcielać w życie kompromisy, przez które mieszkanie nie spełni Twoich oczekiwań, skontaktuj się z architektem wnętrz. Tam, gdzie Ty widzisz przeszkody, specjalista dostrzeże alternatywne rozwiązania. Być może pralkę, którą planujesz wstawić do łazienki, można uwzględnić w zabudowie kuchennej, i tym samym zyskać miejsce na wymarzoną wannę? Otwarcie kuchni na salon może natomiast sprawić, że do gry powróci również wyspa.

Pamiętaj, by podzielić się z zatrudnionym projektantem wszystkimi kwestiami, które są dla Ciebie ważne – specjalista zaproponuje Ci rozwiązania, które uwzględnią Twoje pomysły, choć w niektórych przypadkach niezbędna może okazać się ich modyfikacja.

Pakiet wykończenia na miarę Twoich potrzeb

Decydując się na usługi firmy oferującej wykończenie mieszkania pod klucz, samodzielnie zdecydujesz o tym, na jaki pakiet wykończenia postawisz. Jeśli nie czujesz się na siłach do podejmowania decyzji o oświetleniu czy meblach ruchomych – projektant może doradzić Ci również w tych sprawach – usługa nie musi się bowiem ograniczać jedynie do standardowych elementów, jak dobranie podłóg czy drzwi wewnętrznych.

Materiał partnera zewnętrznego