Urządzamy… przedpokój! Czyli jak to zrobić estetycznie, funkcjonalnie i z głową

0
957
nowocześnie zaaranżowany przedpokój
W niewielkim przedpokoju bardzo ważne jest, aby ograniczyć ilość mebli oraz dodatków do minimum | fot.: stock.adobe.com

Przedpokój jest z reguły niewielkim, za to niezwykle istotnym pomieszczeniem. Wchodząc do mieszkania, to właśnie przedpokój widzimy w pierwszej kolejności. Dlatego warto zaaranżować go w taki sposób, aby wywołał jak najlepsze wrażenie! Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych podpowiedzi na temat tego, jak stylowo i wygodnie urządzić przedpokój. 

Wygodny przedpokój – jak go urządzić?

Planując wystrój swojego mieszkania, często zapominamy o aranżacji przedpokoju, bądź też nie poświęcamy jej zbyt wiele czasu. To błąd, ponieważ przedpokój jest pomieszczeniem, przez które często wielokrotnie przechodzimy każdego dnia! Mało tego, to właśnie przedpokój jako pierwszy ukazuje się oczom gości, którzy nas odwiedzają. Powinien zatem być urządzony stylowo, estetycznie, a jednocześnie praktycznie!

Przedpokój nie musi być duży, jednakże zbyt małe lub wąskie pomieszczenie nie zapewni odpowiedniej wygody. W niewielkim przedpokoju bardzo ważne jest, aby ograniczyć ilość mebli oraz dodatków do minimum. W ten sposób stworzymy wrażenie większej przestrzeni, a wchodzący do domu goście nie będą potykali się o zbędne przedmioty. Dobrym pomysłem jest szafa na wymiar, która zgrabnie wkomponuje się w aranżację przedpokoju. Musimy również pamiętać o wyznaczeniu miejsca, w którym można będzie wygodnie zdjąć buty! Producenci mebli oferują ciekawe rozwiązania, które pozwalają oszczędzić przestrzeń, a jednocześnie dbają o komfort. Do takich rozwiązań należy praktyczna szafka do butów z siedziskiem. Taki mebel umożliwia przechowywanie wielu par obuwia oraz pozwala wygodnie założyć lub ściągnąć buty po wejściu do domu.

Jeśli chcemy optycznie powiększyć przedpokój, sprawdzonym na to sposobem jest jasna kolorystyka. Pastelowe odcienie, elegancki beż, a może estetyczną biel? Dzięki niezwykle zróżnicowanej ofercie farb ściennych, każdy może wybrać taki kolor, który najlepiej mu odpowiada! Jasne kolory rozświetlą i optycznie powiększą przestrzeń. Innym sprawdzonym pomysłem jest zamontowanie dużych luster na ścianach. Ten prosty trik sprawi, że nawet niewielkie pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie bardziej przestronnego!

Jaki styl wnętrza wybrać do przedpokoju?

Mnogość rozmaitych stylów wnętrz może przyprawić o zawrót głowy! Wybierając właściwy wystrój warto kierować się własnymi, indywidualnymi upodobaniami, a nie najnowszymi trendami aranżacyjnymi. Może okazać się że to, co aktualnie jest modne, szybko straci popularność i przestanie nam się podobać. Sprawdzonym rozwiązaniem jest wybranie stylu, który nigdy nie wychodzi z mody i nawet po upływie lat wciąż prezentuje się świetnie. Może to być np. elegancki styl nowoczesny, styl minimalistyczny bądź też styl modern classic, który łączy w sobie klasyczne akcenty z nowoczesnym designem.

Niezależnie od tego na jaki styl się zdecydujemy, warto pamiętać o tym, aby nie odbiegał on za bardzo od aranżacji panującej w kolejnych pomieszczeniach. Spójny wystrój wywołuje wrażenie harmonii oraz estetyki, dzięki czemu całe wnętrze prezentuje się niezwykle stylowo.

ALA