Szukasz modnego kinkietu na sezon 2020? Sprawdź nasze propozycje!

0
1602
nowoczesna czarno biała łazienka
Kinkiety znane nam są od lat, ale wydaje się, że od kilku sezonów przeżywają prawdziwą rewolucję | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Oświetlenie w 2020 roku przynosi trendy, które opiewają na wersje glamour, geometrię – głównie kule i okręgi, do tego paleta kolorów, a pośród nich najbardziej modne odcienie niebieskiego. I wreszcie jest miejsce na design biofilny, który zbliża nas do natury jeszcze bardziej niż dotychczas. Jak w takim razie dobrać kinkiety, aby poza funkcjonalnością były w stanie wpisać się w najmodniejsze propozycje tego sezonu?

Design biofilny – zaproś go do swojego domu

Jeśli wchodzimy do salonu, którego ściana wygląda niczym prawdziwy mech, a na podłodze widać rozstawione duże donice z pnącymi się ku górze roślinami, to możemy być pewni, że właściciele postawili na design biofilny. Ta stylistyka bowiem ma nas zbliżać do natury. Jej zadaniem jest wprowadzanie elementów naturalnych do domowych wnętrz. Nie mamy na myśli jednak tylko naturalnych surowców, które pojawiają się w dodatkach lub stanowią jedynie jeden z materiałów zastosowanych do wykonania danego produktu.

Design biofilny to aranżacja, która aż kipi naturalnością, roślinnością, przyrodą, która zdaje się otaczać wnętrze z każdej strony. W takiej stylistyce można się poczuć przyjemnie, bezpiecznie i doskonale zrelaksowanym. Do tego typu aranżacji pasują kinkiety, w których drewno jest właściwie jedynym zastosowanym materiałem, poza źródłem światła. Możemy zatem postawić na przykład na propozycje ze sklepu Azzardo. Wśród nich znajdziemy okrągłe kinkiety przypominające płaskie plafony, z kloszem przypominającym naturalne drewno. Takie oświetlenie świetnie imituje ten specyficzny i charakterystyczny surowiec, a przy tym pozostaje funkcjonalne i estetyczne.

Nad wyraz nowocześnie

Kinkiety znane nam są od lat, ale wydaje się, że od kilku sezonów przeżywają prawdziwą rewolucję. Jeśli bowiem przyglądamy się konstrukcjom, które wychodzą spod rąk najpopularniejszych producentów, musimy głęboko się zastanowić, czy to jeszcze kinkiet, czy może nowy typ lampy.

Współczesne aranżacje, w których znalazło się miejsce na futurystyczne i kosmiczne wręcz wydanie oświetlenia, są wciąż na topie. W sezonie 2020 zachęca się nas, by wybierać geometryczne kształty, przede wszystkim kule i okręgi. Ta propozycja ucieszy tradycjonalistów, którzy postawią na kinkiety o klasycznych kloszach – mleczne lub matowe. Stworzą elegancką przestrzeń wokół siebie.

Co dla miłośników najnowocześniejszych i najmodniejszych lamp? Dla nich odzwierciedleniem gustów będą kinkiety z ruchomymi źródłami światła. Te przypominające swoją formą wyciągnięte ramiona, ulokowane w jednym miejscu, by w dowolny sposób sterować wiązką świata umieszczoną na drugim końcu kinkietu – eksponować detale, nadawać artystycznego wyrazu ciekawym elementom wyposażenia, a innym razem odwracać uwagę od architektonicznych defektów.

Dla każdego coś modnego!

To tylko dwie propozycje spośród trendów oświetleniowych na ten rok. Możemy równie dobrze pokusić się o konstrukcje, które na rynku goszczą od co najmniej kilku lat, ale ulokować je na tle składającym się z najbardziej charakterystycznych dla tego sezonu odcieni. Sami wybierzmy, co nam w duszy gra!


Materiał partnera zewnętrznego