Świece sojowe – naturalne i zdrowe zapachy do domu

0
5293
Naturalne świece sojowe
Poprzez mnóstwo sytuacji, w których można je stosować, naturalne świece sojowe jawią się doskonałym produktem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czym są świece sojowe?

Naturalne świece sojowe są znakomite nie tylko dla wegan, ale również dla wszystkich innych, którzy lubią palić świece przy różnych nadarzających się okazjach lub też zupełnie bez okazji. To, co je wyróżnia spośród innych świec to fakt tworzenia ich bez udziału zwierząt. Zgodnie z wegańską filozofią życia. Są one całkowicie naturalne i ekologiczne, ale dopuszczalne materiały na ich produkcję pochodzą od roślin.

Do wytworzenia naturalnych świec sojowych wykorzystuje się rośliny oleiste. Wyciśnięty z nich olej po utwardzeniu zamienia się w roślinny wosk o specyficznych właściwościach. Charakteryzuje się on niską temperaturą topnienia. Różni się ona w zależności od rośliny użytej do produkcji oleju.

Najbardziej popularne są naturalne świece sojowe – wegańskie. Do ich produkcji wykorzystuje się nasiona soi niemodyfikowanej genetycznie (bez GMO). Zapewnia to powstałym z wosku świecom całkowitą naturalność i ekologiczność. Wosk sojowy jest neutralny zapachowo, czyli nie posiada żadnego własnego aromatu. M.in. dlatego świece z niego wyprodukowane są doskonałe dla alergików, a nawet astmatyków. Zapalone świece sojowe mogą być także używane w pomieszczeniu, w którym przebywają dzieci. Za bezpieczeństwo ich stosowania odpowiada brak toksyn uwalnianych podczas spalania.

Dlaczego warto używać świec sojowych?

Naturalne świece sojowe nie są także szkodliwe dla zwierząt. Nasi domowi pupile mogą przebywać w pomieszczeniach z palącymi się sojowymi świecami i można być pewnym, że żadna krzywda im się nie stanie. Jest to bardzo pożądana cecha zarówno przez wegan, jak też innych amatorów świec, którzy posiadają własne domowe zwierzątka. Zazwyczaj pragniemy, aby cała nasza rodzina, także czworonożni domownicy lub inne popularne zwierzęta, byli bezpieczni i zdrowi.

Świece sojowe ulegają całkowitej biodegradacji w środowisku naturalnym Ziemi. Nie musimy się zatem martwić, że substancje wykorzystane do budowy świecy, latami będą się rozkładać na nieorganiczne związki i zaśmiecać naszą planetę. Wręcz przeciwnie, kupując naturalne świece wegańskie – przyczyniamy się do ochrony środowiska i atmosfery. Palenie świec sojowych nie przyłączy się do procesów powodujących ocieplanie klimatu Ziemi, ponieważ wydzielający się dwutlenek węgla podczas spalania, uwalniany jest w znikomych ilościach.

Właściwości świec sojowych

Naturalne świece wegańskie są niezwykle delikatne, przez co nadają się do masażu świecą. Płynny oleisty balsam powstały około 15 minut po zapaleniu świecy, zapewnia wspaniałe doznania podczas zabiegu. Jest ciepły i odżywczy. Pozostawi skórę w doskonałej kondycji. Będzie ona znakomicie nawilżona i natłuszczona. Szczególnie sucha skóra znajdzie ukojenie podczas masażu sojową świecą wegańską. Gdy chcemy odpocząć po ciężkim dniu lub tygodniu, warto wyposażyć swoje domowe SPA w taką sojową świecę i oddać się relaksowi.

Poprzez mnóstwo sytuacji, w których można je stosować, naturalne świece sojowe jawią się doskonałym produktem, szczególnie w czasie, gdy myślimy o świątecznych czy też mikołajkowych prezentach. Zawsze wtedy, gdy poszukujemy podarunku na urodziny lub imieniny, czy też inną ważną uroczystość. Sprezentowanie komuś świecy jest także symboliczne. Ogień był od wieków i jest nadal odzwierciedleniem ludzkich uczuć i emocji. Wszystkiego tego, czego nie zawsze potrafimy wyrazić słowami. Piękne opakowanie dopełni doniosłości naszego prezentu.


Materiał partnera zewnętrznego