Sklep stacjonarny, Internet, a może hurtownia? Gdzie szukać wysokiej jakości krzeseł tapicerowanych?

0
425
krzesła tapicerowane
Zakupy mebli w punktach stacjonarnych nadal są popularną formą | fot.: materiał partnera

Czeka Cię zakup krzeseł? Myślisz nad wyborem modeli tapicerowanych? To dobry pomysł, ponieważ takie meble zapewnią Ci codzienny komfort i sprawią, że domowe wnętrza będą wyglądały ciepło i przytulnie. Pozostaje jednak pytanie, gdzie udać się na zakupy? Rozwiewamy wątpliwości, które miejsce – sieć czy punkt sprzedaży stacjonarnej okaże się lepsze.

Zakup mebli w sklepie lub hurtowni stacjonarnej

Zakupy mebli w punktach stacjonarnych nadal są popularną formą. Do największej zalety tego rozwiązania należy oczywiście możliwość osobistego obejrzenia, dotknięcia, przetestowania produktów. Jednak są też wady, a największą jest bez wątpienia cena oraz ograniczona dostępność krzeseł. Nawet jeśli uda Ci się znaleźć wymarzony model, to musisz liczyć się z tym, że realizacja większego zamówienia przeciągnie się do kilku dni, a nawet tygodni. To czas, w którym swobodnie mógłbyś dokonać zakupów przez Internet. Dlaczego w ogóle warto rozważyć tę myśl?

Krzesła tapicerowane w sklepach internetowych

Sklepy internetowe w przeciwieństwie do stacjonarnych nie mają ograniczonej przestrzeni magazynowej. Zamiast wystaw i ekspozycji dysponują sporymi halami, na których mają zapasy mebli. Nawet jeśli któregoś brakuje to jest duża szansa, że bezpośredni kontakt z producentem rozwiąże sprawę i już przy kolejnej dostawie braki zostaną uzupełnione.

krzesła tapicerowane jadalnia
Sklepy internetowe w przeciwieństwie do stacjonarnych nie mają ograniczonej przestrzeni magazynowej | fot.: materiał partnera

Brak możliwości dotknięcia mebla czy skorzystania z niego, rekompensuje:

  • dokładny opis mebla wraz z podanymi parametrami technicznymi, wymiarami, przeznaczeniem, cechami,
  • zdjęcie mebla ze zbliżeniem na detale, czasem też filmik,
  • możliwość zamówienia próbek tkanin obiciowych zastosowanych w wybranym modelu.

Oprócz tego kupujący odnotuje korzyści finansowe. Nawet, jeśli doliczysz koszt wysyłki (która zazwyczaj jest gratis przy większych zakupach), to i tak sporo zaoszczędzisz. Sklepy internetowej mają niższe marże względem punktów stacjonarnych. A najwięcej mogą zaoszczędzić klienci, którzy decydują się na bezpośrednią współpracę z producentem https://jardex.com.pl/meble/krzesla/krzesla-tapicerowane. Niska cena to zaleta, tak samo jak możliwość wprowadzenia zmian w konkretnym projekcie, np. wymianę materiału obiciowego na inny typ lub kolor. 

Obsługa zdalna jest wygodna. Klient kupujący w sieci nie traci czasu na dojazdy do sklepów czy szukanie miejsc parkingowych. Od razu łączy się z konsultantem ze sklepu online (telefonicznie, mailowo lub wysyłając wiadomość z formularza) i uzyskuje rzetelne informacje o interesującym go produkcie.

Materiał partnera