Rolety wewnętrzne. Niezbędne w mieszkaniu alergika

0
2039
Rolety wewnętrzne w oknie
Są trwałe, bezproblemowe w pielęgnacji i bardzo estetyczne. | fot.: fotolia.com, 69347296 | autor: Cinematographer

Najczęstsze przyczyny alergii to kurz, pyłki roślin, roztocza oraz sierść zwierząt. Gromadząc się w mieszkaniu, powodują wiele przykrych i uciążliwych dolegliwości. Na szczęście, można z tym walczyć. W domu alergika warto zadbać o stworzenie jak najlepszych warunków, które ograniczą występowanie czynników uczuleniowych. Jednym z takich rozwiązań jest zastosowanie nowoczesnych rolet wewnętrznych, jako lepszej alternatywy dla klasycznych zasłon i firanek.

Nawet lekka odmiana alergii wpływa na jakość życia. Utrudnia codzienne funkcjonowanie, stając się przyczyną osłabienia, bolesności w gardle, wysypki, kataru, łzawienia oczu, astmy, oraz innych problematycznych objawów i chorób. Właśnie dlatego w mieszkaniu alergika muszą znaleźć się tylko te elementy wyposażenia, które są łatwe w czyszczeniu i nie zbierają kurzu. Nie można umieszczać w nim grubych, łatwo brudzących się materiałów, np. zasłon, firan, dywanów i chodników. W ten sposób ograniczymy występowanie alergenów wziewnych i spowodowanych przez nie reakcji uczuleniowych. Jednym z produktów spełniających te wymagania jest roleta wewnętrzna wyposażona w kasetę.

Takie rozwiązanie pozwala na bieżącą ochronę materiału przed kurzem. Wystarczy zwinąć roletę do pojemnika, dzięki czemu w ciągu dnia nie będą osadzać się na niej kolejne zanieczyszczenia i roztocza. Dobrze dobrany produkt tego typu powinien być również łatwy w czyszczeniu oraz odporny na intensywne mycie na sucho i na mokro. W takiej sytuacji najlepsze rozwiązanie stanowią rolety syntetyczne, wyjątkowo wytrzymałe na wilgoć i szybkie zużycie. Do zachowania czystości i zlikwidowania kurzu, wystarczy użyć tylko gąbki i wody z delikatnym detergentem. Są trwałe, bezproblemowe w pielęgnacji i bardzo estetyczne.

Praktyczna i stylowa. Roleta z syntetycznego materiału – najlepsza dla alergików

To doskonała alternatywa dla osób, które mają dość ciągłego prania, suszenia i prasowania firan, kotar, czy zasłonek. Co więcej, rolety umożliwiają na wygodny dostęp do okna. Jak wiadomo, mieszkanie alergika powinno być często wietrzone, przynajmniej raz w ciągu doby. Właśnie dlatego nic nie powinno ograniczać dostępu do świeżego powietrza i sprawiać problemów w codziennym uchylaniu szyby. W tym celu warto wybrać roletę w kasecie płaskiej i na prowadnicach, dzięki którym materiał idealnie przylega do okna, zapewniając w ten sposób odpowiednią ochronę przed promieniowaniem słonecznym nawet wtedy, gdy jest ono otwarte.

Nie ma wątpliwości, że takie rozwiązanie sprawdzi się znacznie lepiej niż inne, alternatywne produkty. Dużym plusem jest łatwość czyszczenia rolet, ich uniwersalność (szeroki wybór kolorów i wzorów kaset i materiałów pozwala na dopasowanie do każdego wnętrza), łatwość montażu, dyskretna i elegancka estetyka, a także możliwość schowania materiału do kasety, dzięki czemu ograniczamy gromadzenie się kurzu i roztoczy. Przy wyborze kierujmy się również jakością produktów oferowanych przez konkretnego producenta, aby mieć pewność, że wybrany model w 100% spełni swoje zadanie.


Materiał partnera zewnętrznego