Rolety dzień noc – dlaczego mają tylu zwolenników?

0
426
Rolety dzień noc na wymiar – sklep wystrój-okien.pl
Dzięki roletom dzień-noc możliwe jest uzyskanie niezwykle pięknych efektów oświetlenia wnętrza. Rolety te bardzo chętnie wykorzystywane są przez projektantów i dekoratorów wnętrz | fot.: materiał partnera

Rolety są elementem jednocześnie funkcjonalnym i dekoracyjnym naszego wnętrza- dbają o odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia oraz- z uwagi na szeroki wachlarz rodzajów, wzorów i sposobów montażu- dopełniają jego wystrój. Coraz większą popularnością w dzisiejszych czasach cieszą się rolety dzień-noc, składające się z naprzemiennych poziomych pasów dwóch rodzajów materiałów- zaciemniającego i transparentnego, dzięki którym możliwe jest idealne dopasowanie oświetlenia do naszych aktualnych potrzeb. Dlaczego rolety dzień- noc zdobywają coraz więcej serc?

Dopasowanie do każdej pory dnia

Zastosowane w roletach dzień- noc innowacyjne rozwiązanie, jakim było umieszczenie na jednej rolecie dwóch rodzajów materiałów- zaciemniającego i transparentnego- dało nowe możliwości ich użytkownikom. Naprzemiennie rozmieszczone poziome pasy tej samej szerokości, o dwóch rożnych właściwościach- jedne blokujące dostęp światła do pomieszczenia (w stopniu określonym przez rodzaju zastosowanego materiału) oraz drugie- umożliwiające wpadanie promieni słonecznych do pomieszczenia- pozwala dostosować poziom oświetlenia wnętrza do panujących na zewnątrz warunków oraz do naszych preferencji czy wykonywanej akurat aktywności. Przesunięcie pasów tak, aby pasy zaciemniające zakrywały pasy transparentne daje nam całkowite zaciemnienie i jednoczesne przesłonięcie widoku do środka pomieszczenia z zewnątrz. Przesuwanie z kolei tak, aby pasy zaciemniające w różnym stopniu zakrywały pasy przezroczystego materiału- powoduje zwiększenie lub zmniejszenie naświetlania pomieszczenia. Rolety dzień-noc, w przeciwieństwie do rolet tradycyjnych nie powodują całkowitego zaciemnienia całego fragmentu okna.

Rolety dzień-noc w aranżacji wnętrz

Dzięki roletom dzień-noc możliwe jest uzyskanie niezwykle pięknych efektów oświetlenia wnętrza. Rolety te bardzo chętnie wykorzystywane są przez projektantów i dekoratorów wnętrz. Pasiaste rolety , regulujące przepuszczalność światła, tworzą w pomieszczeniach nasłonecznione pasy. Jednocześnie, swoista gra naświetleniem zmienia także sam wygląd rolet, nadając im samym charakteru dekoracyjnego. Zastosowanie rolet okiennych dzień-noc niweluje konieczność dodatkowego montaży karniszy, firanek i zasłon, co jest bardzo pożądane w trendach minimalistycznych dekoracji wnętrz.

Różnorodność sposobu montażu

Rolety dzień-noc można dostosować do każdego rodzaju okien. Aktualnie oferowane systemy umożliwiają oprócz tradycyjnego montażu rolety we wnęce okienne, również możliwość zamocowania systemu na ścianie lub na suficie nad oknem- jak w przypadku rolet wolnowiszących lub wolnowiszących w kasecie. Jeśli preferujemy jednak montaż rolet dzień-noc we wnęce okiennej, w zależności od naszych preferencji, zdecydować się możemy na jej montaż inwazyjny lub bezinwazyjny, dodatkowo rolety montowane we wnęce doposażyć można w prowadnice, dzięki którym materiał rolety idealnie przylega do okna, a prowadzony materiał utrzymuje się w jednej płaszczyźnie.

Praktycznie nieskończona gama kolorystyczna

Zarówno tkaniny z opcji noc, jak i siateczki z opcji dzień, posiadają szeroką gamę kolorystyki, struktury, wzornictwa, gramatury, dodatkowych właściwości.

Nie tylko w zakresie materiału posiadamy takie bogactwo wyboru. Obecnie oferowane jest szeroka gama kolorystyczna mocowań i elementów prowadzących rolety, które dostosowane mogą być zarówno do okiennicy, jak i do wyposażenia wnętrza- możemy wybierać wśród klasycznej bieli, całej palety kolorów jednolitych, zdecydować się na opcje metalizowane lub w odcieniach drewna.

Przystępna cena

W zależności od wymiaru naszych okien możemy zakupić rolety gotowe lub dokonać pomiaru okna i zamówić roletę na wymiar – obie opcje są porównywalne ze sobą cenowo. Jednocześnie należy stwierdzić, że rolety dzień-noc w opcjach standardowych są jednymi z najtańszych zarówno w zakupie, jak i w późniejszej eksploatacji przesłonami okiennymi. Niemniej jednak na cenę rolety wpływ będą miały przede wszystkim jej wymiary, sposób montażu, kształt listwy przyszybowej oraz typ zastosowanej tkaniny. Możesz sprawdzić aktualną ofertę sklepu Olmark na systemy z tkaninami dzień noc pod tym linkiem.

Rolety dzień- noc bez wątpienia posiadają wiele zalet, które zdecydowanie przeważają nad chyba jedyną z ich wad- brakiem całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, co w dobie powszechnie stosowanych systemów rolet zewnętrznych – nie jest zbytnio kłopotliwe. Przystępność cenowa, łatwość utrzymania w czystości i obsługi, różnorodność form, kolorystyki i możliwość dopasowania niemal do każdego okna- czynią rolety dzień-noc wyjątkowo uniwersalnymi i funkcjonalnymi przesłonami okiennymi.

Materiał partnera