Promieniowanie podczerwone – zalety ogrzewania promiennikami

0
1270
pokrętło kaloryfer
Promienniki to ekologiczna alternatywa dla konwencjonalnych systemów grzewczych | fot.: materiał partnera

Promieniowanie podczerwone jest dla człowieka bezpieczne i najbardziej naturalne. Nie bez powodu wykorzystywane w lecznictwie. Dziś zaś możemy z niego czerpać także w obiektach użyteczności publicznej, pośród hal i magazynów oraz w budynkach mieszkalnych, na tarasach i balkonach. Do wyboru mamy bowiem promienniki podczerwieni, które poza funkcjonalnością są w stanie zaoferować oszczędności, komfort termiczny oraz elegancki wygląd.

Promienniki podczerwieni i ich zalety

Promienniki podczerwieni to urządzenia wykorzystujące zjawisko promieniowania podczerwonego. Choć działają dzięki wykorzystaniu energii elektrycznej, tak naprawdę potrzebują jej tylko do tego, by zacząć działać i uzyskać pożądaną temperaturę. Kolejno pobór prądu odbywa się dopiero wtedy, gdy zostanie wykryty spadek temperatury bądź dojdzie do wahań temperatury. Dzięki temu ciepło jest przez cały czas rozprowadzone w wybranym pomieszczeniu bądź terenie, już bez konieczności ciągłego korzystania z instalacji elektrycznej. Można zatem cieszyć się energooszczędnością, jaką zapewniają promienniki podczerwieni, również te oferowane przez sklep Econovli.

Komfort termiczny uzyskiwany dzięki temu urządzeniom, utrzymuje się przez stosunkowo długi czas. Odczuwane ciepło jest na równym poziomie na całej powierzchni ogrzewanych pomieszczeń. Brak występowania różnic w uzyskiwanej temperaturze oznacza znacznie wyższy komfort przebywania w obiektach. Doceniają to domownicy czy też pracownicy, którzy przez dłuższy czas muszą wykonywać obowiązki zawodowe w różnych miejscach, a warunki pracy wpływają na ich efektywność.

Ekologiczna alternatywa

Promienniki to ekologiczna alternatywa dla konwencjonalnych systemów grzewczych. Podczas ogrzewania nie powstają bowiem szkodliwe produkty, przez co nie zostaje zanieczyszczona atmosfera. Ta metoda grzewcza nie powoduje ruchu powietrza, zatem nie dochodzi do unoszenia się kurzu znad powierzchni grzejników i jego przemieszczania. Tę zaletę docenią w szczególności alergicy i astmatycy.

Promieniowanie podczerwone zamieniane jest w około 90% na ciepło, to zaś zostaje pochłonięte przez wszystkie istoty żywe przebywające w danych pomieszczeniach, ale i przez przedmioty oraz ściany budynków. Ludzie niejako stają się źródłem ciepła, co wpływa na odczuwany przez nich komfort. Z kolei konstrukcje budynków, które pozostają suche, są lepiej chronione przed wilgocią, co owocuje wyeliminowaniem ryzyka rozwoju pleśni i grzybów. Niezwykle groźnych dla zdrowia ludzkiego, ponadto mających negatywny wpływ na właściwości konstrukcji obiektów użytkowych i mieszkalnych.

Bezpieczeństwo użytkowania

Promienniki podczerwieni to systemy grzewcze, które nie wymagają stosowania przewodów paliwowych. Ich eksploatacja odbywa się bez używania otwartego ognia, dlatego są w pełni bezpieczne dla domowników czy pracowników. Poza tym urządzenia te same w sobie są dość lekkie, mobilne i bezproblemowe w codziennym użytkowaniu.

Te liczne zalety sprawiają, że coraz szersze grono odbiorców stawia na urządzenia grzewcze wykorzystujące promieniowanie podczerwone.


Materiał partnera zewnętrznego