Poszukując najpiękniejszych ulic

0
954
plakat miasto nocą
Wszystkim miłośnikom nastrojowych, oryginalnych miejsc polecić możemy szczególny rodzaj dekoracji – plakat z ulicą | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Na wyjątkowy klimat słynnych miast składa się bardzo wiele elementów. Unikatową atmosferę tworzą między innymi wspaniałe zabytki, lokalna kultura i sztuka, rytm codziennego życia. Sławni podróżnicy zgadzają się jednak w poglądzie, iż nie da się „poczuć” klimatu konkretnego miasta nie spacerując jego ulicami. Wąskie przejścia, długie bulwary, zaciszne skwery i zielone alejki fascynują swoim kolorytem oraz autentycznością. Wszystkim miłośnikom nastrojowych, oryginalnych miejsc polecić możemy szczególny rodzaj dekoracji – plakat z ulicą. Ozdoby tego rodzaju bez wątpienia mają olbrzymi potencjał – a my mamy sporo pomysłów jak go wykorzystać! Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Malowniczy plakat – uliczka małego miasteczka

plakat uliczka kuchnia
Plakat z uliczką w kuchni

https://myloview.pl/plakaty/wg-kategorii/architektura/ulice/

Prawdopodobnie jakikolwiek spór na temat tego, w którym z miast świata zobaczyć możemy najpiękniejsze uliczki, jest z góry skazany na porażkę. Gust jest kwestią całkowicie indywidualną i jak głosi stara maksyma – zwyczajnie się o nim nie dyskutuje. W naszym poradniku z przyjemnością opowiemy jednak o kilku propozycjach wykorzystania różnych typów plakatów z uliczkami. Zacznijmy więc od wzorów przedstawiających wąskie zaułki nadmorskich miejscowości włoskich. Tamtejsze niewielkie miasteczka budowano zwykle na skalistych brzegach schodzących stromo ku plaży. Takie ukształtowanie terenu bezpośrednio przekładało się więc na ich wygląd. Wąskie, pełne schodów przejścia, z niewielkimi (ale pełnymi kwiatów) tarasami oraz wychodzącymi na ulicę straganami oraz restauracjami, to typowy widok w wielu włoskich miasteczkach. Plakaty, które go przedstawiają możemy wykorzystać w naszych mieszkaniach na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim dekoracje tego rodzaju sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu śródziemnomorskim. Wyglądają one doskonale w otoczeniu drewnianych mebli i dekoracji, a także prostego, klasycznego wyposażenia. Atrakcyjnie będą prezentować się także w innych, stonowanych, spokojnych aranżacjach. Świetnym pomysłem jest również wykorzystanie plakatu z włoską uliczką w kuchni. W gustowny sposób ożywi on całe wnętrze, wprowadzając do niego dodatkowe kolory. Warto jednak wcześniej rozważyć dobór barw. W zależności od konkretnego wzoru, na ukazanej uliczce mogą dominować różne odcienie (najczęściej narzucone przez kolorystykę budynków). Pragnąc uzyskać najatrakcyjniejszy efekt dobrze jest dopasować je do pomieszczenia, w którym zamierzamy zawiesić nasz plakat.

Pośród mostów i gondoli – plakat z ulicą wenecką

plakat uliczka wenecja
Plakat z wenecką uliczką

https://myloview.pl/

Do miana miasta o najbardziej nietypowych uliczkach z pewnością kandydować może również Wenecja. A to dlatego, że można poruszać się po nich za pomocą gondoli oraz wodnych tramwajów! Sławne włoskie „miasto na wodzie” każdego roku przyciąga miliony turystów. Nic więc dziwnego, iż trafiło również na niezliczone obrazy, zdjęcia oraz właśnie plakaty. Wzory ukazujące malownicze weneckie ulice i kanały (oraz zbudowane nad nimi mosty) bazują nie tylko na pięknie zabytkowej architektury, ale także niesamowitym klimacie tego miasta, co czyni z nich dekoracje uniwersalne. Szczególnie dobrze będą pasować one do tradycyjnie urządzonego gabinetu. Na pewno warto rozważyć również wybór plakatów czarno-białych. Weneckie ulice i minimalistyczna kolorystyka to ciekawe połączenie, dostarczające jeszcze więcej możliwości kompozycyjnych.

Nowoczesny plakat – ulica w Nowym Jorku

plakat uliczka industrialna
Plakat z industrialną uliczką

Z pełnych zabytków miast włoskich przenieśmy się na chwilę na drugą stronę oceanu. Możemy tam spotykać się z zupełnie inną estetyką. Nowoczesne metropolie (jak Nowy Jork) również przyciągają uwagę swoim wyglądem. Ich futurystyczne i industrialne piękno z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom wyrazistych akcentów. Ulice Nowego Jorku zdają się wręcz kipieć od ruchu oraz pośpiechu… I to przez całą dobę! Światła rozpędzonych aut, uliczne latarnie, a także reklamowe neony naprawdę niezwykle wyglądają po zmroku, gdy mocny kontrast dodatkowo podkreśla ich barwę. Plakaty na których zobaczyć możemy Nowy Jork nocą, idealnie skomponują się z pomieszczeniami urządzonymi nowocześnie, minimalistycznie i modernistycznie. Gdy umieścimy je w dobrze wyeksponowanym miejscu – na przykład na największej ścianie salonu – będą robić niesamowite wrażenie.

Spacerując ulicami Paryża

plakat uliczka sypialnia
Plakat z uliczką w Paryżu

Stolica Francji to kolejne z miejsc słynących z niepowtarzalnej atmosfery. Na fenomen uroku Paryża składają się także tamtejsze uliczki. Wiele z nich wciąż pamięta sławnych malarzy i poetów, którzy spacerowali nimi niewiele ponad wiek temu. Właśnie na tym szczególnym, artystycznym klimacie opiera się w dużej mierze atrakcyjność plakatów z ulicami Paryża. Warto więc umieścić je tam, gdzie zostanie on jeszcze dodatkowo podkreślony – na przykład nad łóżkiem w sypialni.


Materiał partnera zewnętrznego