Posiadam zadłużenie w BIK – czy dostanę pożyczkę online?

0
937
Zadłużenie w BIK
Do bazy BIK można trafić nawet za niewielkie zadłużenie. Historia jest przechowywana przez długi okres więc jeśli raz zostaniemy wpisanie, to może to nam przekreślić szansę na dodatkowy zastrzyk gotówki przez kilka lat | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Biuro Informacji Kredytowe powstało, aby banki oraz firmy pozabankowe miały wgląd do osób, które posiadają zadłużenie. Zanim instytucje finansowe wydadzą decyzję, sprawdzają oni danego klienta właśnie w BIK. Jeśli nie posiada on zadłużeń, to jest bardzo prawdopodobne, że dostanie on pożyczkę lub kredyt.

Do bazy BIK można trafić nawet za niewielkie zadłużenie. Historia jest przechowywana przez długi okres więc jeśli raz zostaniemy wpisanie, to może to nam przekreślić szansę na dodatkowy zastrzyk gotówki przez kilka lat. Ale czy posiadając wpis w BIK tracimy możliwość otrzymania pożyczki online?

Banki a firmy pozabankowe

W momencie, kiedy staramy się o kredyt w banku przy złym BIK to raczej pewne, że nasz wniosek zostanie odrzucony. Wszystkie wcześniejsze niespłacone zobowiązania nie są akceptowane przez instytucje bankowe. Inny punkt widzenia na nasze długi mają firmy pozabankowe. Część z nich działa podobnie jak banki i po otrzymaniu raportu z BIK wydają negatywną decyzję, jeśli klient ma negatywna historię kredytową. Zaś pozostałe grono firm pozabankowych, nawet jeśli wiedzą, że klient posiada niewielkie zadłużenie, mogą dać mu pożyczkę. Gdzie szukać takich firm? Wystarcz spojrzeć na ranking na stronie https://pozyczka4you.pl/

Warunki pożyczki bez BIK

Im lepsza historia kredytowa tym większa szansa na uzyskanie kredytu lub pożyczki. To fakt nie mit, więc warto ,,dbać” o to byśmy nie mieli żadnych opóźnień w spłatach naszych zobowiązań. Każda firma ma własny system do weryfikacji klientów, jednak istnieją ogólne warunki dla większości firm. Jeśli ich nie spełniamy to nie mamy szansy na pożyczkę bez BIK. Należą do nich:

  • trzeba być osobą pełnoletnią, chociaż są firmy które akceptują klientów dopiero od 21 roku życia;
  • posiadanie Polskiego obywatelstwa wraz z zameldowaniem;
  • aktywny numer telefonu i dostęp do skrzynki elektronicznej jest niezbędny;
  • jeśli chcemy pieniądze otrzymać na konto, to musimy posiadać rachunek bankowy w Polskim banku;
  • niewielkie zadłużenie jest akceptowalne.

Zalety pożyczek online z zadłużeniem

Do głównej zalety pożyczek bez BIK należy prosty i szybki formularz kredytowy. Jego wypełnienie często zajmuje kilka minut, a wstępna decyzję otrzymujemy natychmiast. Nie musimy również wychodzi z domu, gdyż cały proces odbywa się online. Również zachęcające są okresowe promocje jak: darmowa pożyczka dla nowych klientów lub liczne konkursy gdzie do wygrania są atrakcyjne nagrody. Kolejną zaletą jest okres pożyczki. W zależności od naszych potrzeb możemy spłacić zobowiązanie w 30 dni – tz. chwilówki, lub wziąć ratalną pożyczkę do nawet 36 rat. Jest tyle dostępnych ofert, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto również pamiętać, że jeśli nie mamy konta w banku to pożyczkę możemy wypłacić na poczcie poprzez czek giro.


Materiał partnera zewnętrznego