Ponadczasowość szklanych ozdób

0
446
szklana misa
Szkło nigdy nie wychodzi z mody | fot.: stock.adobe.com

Każdy, kto ma choć minimalne pojęcie o wnętrzarstwie, zdaje sobie sprawę z tego, że stylowe wnętrze to nie tylko dobrane zgodnie ze sztuką meble wysokiej klasy czy materiały wykończeniowe na ścianach i podłogach. To także pełne smaku dodatki, którymi tak naprawdę stwarza się klimat pomieszczenia. Z wszelkiej rozmaitości drobiazgów wyczytać można nie tylko gust, ale i charakter domowników, a także zrozumieć, co jest dla nich ważne i co działa na nich kojąco. Świetnym pomysłem na pięknie wyglądający, ale i praktyczny bibelot, może być szklana misa. Dlaczego?

Szkło nigdy nie wychodzi z mody

I na zawsze już zachowa świeży i ponadczasowy wygląd. Wystarczy je tylko regularnie wycierać z kurzu i smug, żeby prezentowało się idealnie zarówno w salonie, jak i w łazience, kuchni, a nawet w sypialni. Jest przy tym na tyle uniwersalne, że prezentuje się dobrze nie tylko u miłośników klasycznego designu, ale i stylu skandynawskiego oraz nowoczesnego. Wszystko zależy od tego, czym zdecydujemy się misy szklane napełnić, gdyż to właśnie dzięki temu nabiorą one indywidualnego charakteru.

Misa szklana może być prosta lub dekoracyjna, przedstawiać jakiś unikatowy i drobiazgowy kształt albo występować w formie pustej w środku kuli. Daje to niesamowite wręcz możliwości aranżacji, które docenią zwłaszcza osoby, które lubią co jakiś czas zmieniać coś w swoim otoczeniu. Ponadto misy szklane mogą być używane jako stylowe pojemniczki na naprawdę najprzeróżniejsze skarby!

Co można w nich przechowywać?

Praktycznie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Szklana misa może służyć jako gustowny pojemnik na cukierki lub ciastka, który stanie na kawowym stoliku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trzymać w niej kasztany, kamyki i muszle albo wypełnić kolorowym piaskiem. Można z niej także zrobić przepiękną doniczkę albo nietypowy świecznik. Wszystko zależy wyłącznie od naszej wyobraźni, gdyż takie naczynia nadają się do żywności, na przykład owoców, ale sprawdzą się także w roli czysto dekoracyjnej.

Jak widać misy szklane są czymś, co powinno się znaleźć w każdym mieszkaniu i domu. Nadają się także do biura, jeżeli chcemy uzyskać cieplejszy i bardziej swojski klimat, w którym poczują się lepiej nie tylko pracownicy, ale i klienci. Kiedy znudzi nam się ich wygląd, to wystarczy zmienić ich wypełnienie, żeby na nowo cieszyły oczy i zachwycały swym nietuzinkowym pięknem. Dają całą masę możliwości, które przez lata można wykorzystywać. Na rynku istnieje naprawdę niewiele podobnie uniwersalnych rozwiązań.

Materiał partnera