Pojemna i stylowa. Wybieramy idealną szafę

0
1802
Szafa w sypialni
Wybierając odpowiedni model, musimy skupić się na 4 rzeczach: pojemności, ilości miejsca w wybranym pokoju, kolorze, oraz spójności stylistycznej. | fot.: fotolia.com, 212064766 | autor: sveta

Pojemna szafa jest niezbędna do utrzymania porządku w domowej przestrzeni. Możemy schować w niej nie tylko ubrania, ale również wiele innych, aktualnie nieużywanych rzeczy, np. walizki, sprzęt sportowy, czy pościel. Cokolwiek przechowujemy, bez porządnej szafy nie można się obejść. Jak wybrać odpowiedni model?

Wybierając odpowiedni model, musimy skupić się na 4 rzeczach: pojemności, ilości miejsca w wybranym pokoju, kolorze, oraz spójności stylistycznej. Tym, co powinno mieć decydujący wpływ na wybór szafy, jest przede wszystkim wielkość naszego mieszkania i poszczególnych pomieszczeń. Chociaż wygląd też ma znaczenie, to właśnie rodzaj i rozmiar mebla stanowią dwa najważniejsze wyznaczniki przy zakupie. Małe wnętrza, takie jak przedpokój, garderoba, albo niewielkie, ciasne mieszkanka, wymagają zastosowania najpraktyczniejszych rozwiązań. Nie warto więc „zawalać” ich zbyt masywnym wyposażeniem. Po pierwsze, zbyt duża szafa sprawi, że całość wyda się jeszcze mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Po drugie, może po prostu zabraknąć miejsca na pozostałe meble.

W tym przypadku najlepiej zdecydować się na szafę z przesuwnymi drzwiami. Dzięki temu, że nie otwierają się skrzydłowo, nie zabierają cennego miejsca. Bez problemu „wciśniemy” ten rodzaj szafy nawet do najwęższego pomieszczenia, ponieważ jej otwarcie nie spowoduje np. zablokowania przejścia w korytarzu. Drugim trikiem, który pomoże optycznie powiększyć mały pokoik lub korytarz, będzie wybór szafy z lustrem. Odbicie nie tylko buduje wrażenie przestrzeni, ale również pięknie odbija światło, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się o wiele jaśniejsze. Co więcej, szafa z lustrem jest praktyczna sama w sobie – świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przedpokoju, jako miejsce do szykowania się przed wyjściem z domu.

Jak wybrać szafę do sypialni?

Dla wielu z nas sypialnia pełni również rolę garderoby. To tutaj przechowujemy większość rzeczy i planujemy obiór. Z tego względu to właśnie szafa, zaraz po łóżku, pełni w tym pomieszczeniu najważniejszą funkcję. Z tego względu musi być wyjątkowo pojemna (zwłaszcza gdy sypialnia jest współdzielona przez parę czy małżeństwo), oraz wyposażona w dużą liczbę półek i drążków. Również tutaj powinniśmy zdecydować się na model z drzwiami przesuwnymi – niezależnie od wielkości pokoju, nie warto zabierać sobie cennego miejsca. Skoro sypialnia pełni też rolę garderoby, nie może zabraknąć w niej dużego lustra. W tym celu idealnie sprawdzą się modele z drzwiami lustrzanymi.

Oczywiście niezwykle istotnym wyznacznikiem jest jakość mebla. Jeżeli zależy nam na dokładności wykonania i dobrej cenie, a także jak największym wyborze, warto postawić na salonmebliaga.pl. Jest to internetowy salon meblowy oferujący zdecydowanie szerszą ofertą oryginalnych produktów niż firmy funkcjonujące stacjonarnie. Wybierając konkretny model, zwróćmy uwagę na tworzywo, kolor i styl wyposażenia. W końcu szafa jest jednym z największych mebli w większości pomieszczeń, dlatego powinna być stylistycznie i kolorystycznie kompatybilna z wystrojem całego wnętrza.


Materiał partnera zewnętrznego