Płytki gresowe – idealna podłoga tarasu lub balkonu

0
1360
szare płytki łazienkowe
Jednym z najpopularniejszych kolorów w ostatnich latach jest jednak bez wątpienia antracyt, którego nie mogło zabraknąć także wśród płytek gresowych | fot.: materiały prasowe

Płytki gresowe są jednym z częstych wyborów na taras lub balkon. Sprawdzają się także we wnętrzach, między innymi w łazienkach, kuchniach, holach i domowych pomieszczeniach gospodarczych. Zastanówmy się, dlaczego naprawdę warto z nich skorzystać.

Trwałość w każdych warunkach

Największą zaletą płytek gresowych jest ich niebywała trwałość. Są bardzo odporne na wszystkie wpływy atmosferyczne, w tym na wysokie temperatury, deszcz, śnieg czy mróz. Dzięki temu na balkonie czy tarasie mogę bezpiecznie służyć przez długie lata, a ich użytkowanie nie pociąga za sobą obawy o to, czy niedługo nie popękają.

Wysoka odporność gresu objawia się także jako wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Zwykłe użytkowanie płytek, takie jak chodzenie po nich czy ustawianie i przesuwanie po ich powierzchni mebli ogrodowych, nie powoduje powstawania rys. W efekcie potrafią więc zachować swój piękny wygląd przez długie lata.

Łatwość czyszczenia

Kolejna zaleta płytek gresowych to łatwość ich czyszczenia. Nowoczesne metody układania płytek gwarantują minimalizację fug, w które mógłby wdzierać się brud. Dzięki idealnie gładkiej powierzchni i niewielkim odstępom pomiędzy poszczególnymi elementami, gres okazuje się bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Zazwyczaj wystarczy przemyć go mopem, aby odzyskał pierwotny blask.

Taka łatwość mycia sprawia także, że o gres nie musimy się martwić nawet wówczas, kiedy ulegnie zachlapaniu. Sok, kawa, herbata czy inne płyny, które mogą znaleźć się przez przypadek czy nieostrożność na posadzce, w żaden sposób jej nie zaszkodzą.

Elegancki wygląd

Mówiąc o pokryciu posadzki na tarasie czy balkonie, nie można zapomnieć także o jej wyglądzie. Powinien przede wszystkim korespondować z charakterystyką całego domu i odpowiednio podkreślać jego walory. Gres może posłużyć także jako element wyróżniający budynek na tle innych, na przykład poprzez nietypowy, kontrastujący kolor.

Idealnym przykładem ozdobnego gresu mogą być płytki Cerrad na jeta.pl. Znajdują się wśród nich między innymi kwadratowe i prostokątne płytki o różnych rozmiarach, które pozwolą stworzyć idealny, wyjątkowy taras. Na uwagę zasługują sobie między innymi ze względu na ciekawą kolorystykę i wzornictwo, w tym design przypominający drewno.

Jednym z najpopularniejszych kolorów w ostatnich latach jest jednak bez wątpienia antracyt, którego nie mogło zabraknąć także wśród płytek gresowych Cerrad. Gres Montego w pięknym, głębokim odcieniu szarości świetnie skomponuje się z nowoczesnymi budynkami, utrzymanymi w stonowanych odcieniach, takich jak biel, szarość, ecru czy perła. Będzie także eleganckim dodatkiem do innych barw, nadając im szlachetności i sprawiając, że staną się jeszcze bardziej wyraziste.

Materiał partnera