Piękny dom to za mało. Dowiedz się, co zrobić, aby był smart

0
1289
Magią inteligentnego domu jest sterowanie oświetleniem, termostatami, urządzeniami, czujnikami, alarmami, gniazdami, a także roletami za pomocą telefonu, tabletu lub komputera | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wyobraź sobie dom, który ma nie tylko serce, ale także mózg. Inteligentne i elegancko zaprojektowane domy, które myślą za Ciebie, pozwolą Ci zaoszczędzić nawet 50 000 domowych zadań rocznie i, między innymi, obniżyć koszty energii. Kontroluj nie tylko swoje życie, ale także swój dom i oszczędzaj cenny czas i pieniądze. Powiemy Ci, jak to zrobić.

Magią inteligentnego domu jest sterowanie oświetleniem, termostatami, urządzeniami, czujnikami, alarmami, gniazdami, a także roletami za pomocą telefonu, tabletu lub komputera.

Zbuduj dom, który myśli

Po pierwsze, zastanów się, czy będziesz zadowolony z kilku zestawów każdy do innego celu, czy podoba Ci się pomysł kompleksowego „inteligentnego domu”. W pierwszym przypadku zacznijmy od wyboru samodzielnych funkcji, ale kompleksowy inteligentny dom nie może obejść się bez jednostki centralnej, która pozwala na jej ciągłe rozszerzanie. Cena głównej jednostki sterującej zaczyna się od około 1700 złotych.

Jakie inteligentne funkcje są warte zachodu i dlaczego się w nich zakochasz?

Inteligentne oświetlenie sprawi, że Twój dzień będzie przyjemniejszy

Jeśli rano nie lubisz wstawać przy ostrym świetle żarówki i permanentnie zapominasz je zgasić, nawet jak wychodzisz z domu, zastąp istniejące oświetlenie inteligentnym oświetleniem. Dzięki inteligentnym żarówkom można łatwo dostosować intensywność i temperaturę światła, aby stworzyć optymalną atmosferę. Zdalnie sterujesz światłami i możesz ustawić kiedy powinny się włączać i wyłączać.

Inteligentne gniazdka ochronią Cię przed pożarem

Dzięki inteligentnym gniazdkom możesz zdalnie sterować swoimi urządzeniami (urządzenia możesz wybrać w promocji a stronie Twoja-gazetka.pl), aby zapobiec przegrzaniu, a nawet spaleniu. Ponadto uzyskasz przegląd zużycia energii, a przy wyjściu z domu nie zapomnisz wyłączyć żelazka czy suszarki do włosów.

Wyrafinowane donice będą za ciebie myśleć

Lubisz kwiaty, ale dlatego, że możesz łatwo zabić kaktusa, wolisz ich unikać? Zdobądź inteligentne doniczki z automatycznym systemem nawadniania i odżywiania i ciesz się widokiem pachnącego królestwa kwiatów i świeżych ziół.

Czujniki i detektory rejestrują katastrofę w odpowiednim czasie

I czujniki i detektory stają się coraz inteligentniejsze. Inteligentny czujnik ostrzega przed podejrzanym ruchem i dźwiękiem, a także dymem, gazem i wodą.

Czujki i detektory mogą ostrzegać z wyprzedzeniem o zbliżającym się ryzyku, ale nie ubezpieczą Ci domu. W wyniku pojedynczej klęski żywiołowej możesz stracić wszystkie meble domowe i często nie mieć dachu nad głową. Ubezpieczenie gospodarstwa domowego nie kosztuje Cię drogo, ale zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa nie tylko w przypadku szkód.


Materiał partnera zewnętrznego