Niezbędnik sprzątania. Środki czystości, które powinny znaleźć się w Twoim domu

0
685
środki czyszczące
Miejsce pierwsze należy do detergentu uniwersalnego, który poradzi sobie z większością zabrudzeń | fot.: materiał partnera

Chcesz kompleksowo zadbać o swoje mieszkanie, jednak nie wiesz, na jakie środki czystości do domu się zdecydować? Nie martw się! Spieszymy na ratunek. Z myślą o Tobie i o osobach z podobnym problemem, przygotowaliśmy krótki niezbędnik zawierający kilka najważniejszych produktów, które na stałe powinny zagościć każdym budynku. Sprawdź sam!

Uniwersalny produkt czyszczący

Miejsce pierwsze należy do detergentu uniwersalnego, który poradzi sobie z większością zabrudzeń. Ze względu na starannie dobrane składniki można go stosować na różnorodnych powierzchniach. Jest w pełni bezpieczny, dlatego powinien znaleźć się w każdym domu oraz biurze. Ze względu na swoje niebywałe właściwości sprawdzi się do czyszczenia mebli, polerowania podłóg, usuwania zabrudzeń z klamek i parapetów, a także do nadawania połysku lampom i materiałom szklanym.

Płyn do mycia podłóg drewnianych, laminowanych i innych

W zależności od posiadanej powierzchni podłogowej należy zaopatrzyć się w odpowiednie środki czystości do domu. Inny detergent sprawdzi się do podłogi wykonanej z drewna, a jeszcze inny do tej z laminowanych paneli, naturalnego kamienia, płytek czy linoleum. Niezależnie od rodzaju, warto zakupić dwa lub trzy preparaty — czyszczący, nabłyszczający oraz zabezpieczający powierzchnię.

Mleczko do naczyń

Zastawa stołowa to podstawowy element wyposażenia kuchni. Warto zadbać o to, aby była czysta, nawet gdy w pobliżu nie ma zmywarki. W zapewnieniu wysokiego błysku i nieskazitelnej czystości z pewnością pomoże mleczko lub płyn do naczyń. Ten możemy zastosować także do mycia innych powierzchni, czy nawet pomników.

Preparat do czyszczenia szklanych powierzchni

Czyste okna pozwalają na lepszą obserwację tego, co dzieje się na zewnątrz. Dlatego niezwykle istotne jest zadbanie o brak na szybie jakichkolwiek odcisków, plam, czy zacieków. W tym celu może pomóc płyn na bazie alkoholu, przeznaczony do mycia szklanych powierzchni. Ze względu na niezwykle bogaty asortyment produktów, można znaleźć preparaty o właściwościach owadobójczych, antyparowych, czy o przyjemnym aromacie cytrusów.

środki czyszczące
Zakup odpowiednich środków czystości sprawia, że sprzątanie staje się znacznie przyjemniejsze i krótsze | fot.: materiał partnera

Skoncentrowany, bakteriobójczy żel do WC

Kamień, grzyby, bakterie i inne zarazki to najczęstsi goście toalet. Aby się ich pozbyć na stałe, konieczne jest systematyczne stosowanie wysoce skoncentrowanego żelu do WC o wszechstronnym działaniu. Dokładna dezynfekcja oraz połysk gwarantowane.

Produkt do kuchni na trudne do usunięcia, tłuste zabrudzenia

Kuchnia również powinna być czysta i przyjazna dla domowników i gości. Aby tak się stało, niezbędny jest zakup skutecznego preparatu czyszczącego, o właściwościach usuwających tłuste zabrudzenia. 

Środki do prania

Ostatnie na liście, ale równie ważne są różnorodne środki do prania. Wśród nich można znaleźć proszki, płyny, czy kapsułki. Niezależnie od wybranego rodzaju produktów, dzięki nim Twoje ubrania pozostaną czyste i pachnące na długo.

Podsumowując, dbanie o czystość w domu oraz w biurze jest jedną z priorytetowych kwestii. Zakup odpowiednich środków czystości sprawia, że sprzątanie staje się znacznie przyjemniejsze i krótsze.

Materiał partnera