Niedoceniana florystyka, czyli jak modnie udekorować salon

0
970
współczesny salon kwiaty na stole
Dobór odpowiednich dekoracji to najlepszy pomysł na nadanie pomieszczeniu nowego charakteru bez konieczności przeprowadzania remontu | fot.: stock.adobe.com

Czy możliwym jest nadanie pokojowi dziennemu nowego charakteru bez konieczności przeprowadzania remontu? Wiele osób zastanawia się, jak zaaranżować wygląd swojego salonu tak, by zachwycał gości przy każdej ich wizycie. Najlepszym pomysłem okazują się być dekoracje, wśród których królują kwiaty sztuczne.

Zalety dekoracji roślinnych

Upiększanie pomieszczeń zazwyczaj wydaje się być łatwiejsze wiosną i latem. W końcu nie trudno jest stworzyć przyjemny klimat wypełniając wazony świeżo ściętymi roślinami czy rozkładając w domu pachnące owoce. Rozwiązanie to ma jednak również swoje wady. Zapachy plonów natury wabią owady, a rośliny szybko więdną lub zwyczajnie nie wyglądają wystarczająco estetycznie. Poza wspomnianymi niedogodnościami, przytoczony pomysł jest również praktycznie niemożliwy do wykorzystania w okresie zimowym. Osoby, które zastanawiają się, co zrobić w takiej sytuacji, powinny zainteresować kwiaty sztuczne. Prawdopodobnie niewielu jest ludzi, którzy uznaliby komponowanie bukietów i wianków za nieprzyjemne. Wystarczy chwila zastanowienia, aby wyobrazić sobie, które kwiaty współgrają ze sobą estetycznie. Problem pojawia się, kiedy odkrywamy, że wybrane przez nas rośliny kwitną w zupełnie innym czasie. Na szczęście nie oznacza to jeszcze, że nasze pomysły nie zostaną nigdy zrealizowane. Z pomocą przychodzi rozwijający się rynek produkcji sztucznych kwiatów, wśród których znajdziemy coraz więcej niespotykanych wcześniej gatunków. Dzięki temu możemy puścić wodze kreatywności tworząc zaskakujące połączenia.

Trafione dopełnienie aranżacji

Estetyczne dekoracje roślinne kojarzone są zazwyczaj wyłącznie z tymi świeżymi. Kwiaty sztuczne często przywodzą na myśl coś, co nie wygląda zbyt ładnie, a już na pewno nie we wnętrzu mieszkania. Jednak dzięki rosnącemu zainteresowaniu florystyką i tworzeniem własnych ozdób, coraz łatwiej jest nabyć produkty, które swoim wyglądem praktycznie nie odbiegają od żywych roślin. Kompozycje z dobrej jakości sztucznych kwiatów na pewno spełnią więc nasze oczekiwania.

Dobór odpowiednich dekoracji to najlepszy pomysł na nadanie pomieszczeniu nowego charakteru bez konieczności przeprowadzania remontu. Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz sugerują utrzymywanie ścian w stonowanych barwach. Aby pomieszczenia nie były nudne zaleca się wzbogacanie ich o wyposażenie i dodatki w intensywnych kolorach. Kompozycje ze sztucznych kwiatów są więc idealnym rozwiązaniem. Mnogość wzorów i niewysokie ceny umożliwiają częste zmiany oprawy pomieszczenia bez ponoszenia wysokich kosztów. Tworzenie ich może być ponadto doskonałym zajęciem dającym upust naszej kreatywności.


Materiał partnera zewnętrznego