Najlepszy robot odkurzający. Jaka jest różnica pomiędzy modelem za 1 000 zł i za 5 000 zł?

0
1089
robot odkurzający
Wszystkie modele iRobotów to szereg zaawansowanych funkcji, które usprawniają pracę urządzenia, gwarantują perfekcyjnie czyste podłogi oraz wygodne zarządzanie robotem | fot.: materiał partnera

Roboty sprzątające, określane często też jako odkurzacze automatyczne, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To naturalne – nikt z nas nie przepada przecież za sprzątaniem i zdecydowanie chętnie sięgamy po możliwość wyręczenia nas w tym zadaniu. Jeśli i Ty planujesz zakup tego typu urządzenia, możliwe, że zastanawiasz się, czy rzeczywiście warto wybrać droższy model, czy wystarczający będzie ten za ok. 1 000 zł. Porównaliśmy roboty jednej marki w kilku kategoriach cenowych. Sprawdź i dowiedz się, jaka jest różnica pomiędzy robotami odkurzającymi w różnych cenach.

iRobot Roomba s9+ to największy wydatek, jednak urządzenie sprawi, że zapomnisz o jego istnieniu

Sprawdzając jakikolwiek aktualny ranking odkurzaczy automatycznych w czołówce zestawienia z pewnością zobaczymy propozycję, jaką jest iRobot Roomba s9+. Dlaczego? To najbardziej zaawansowane rozwiązanie w rodzinie iRobotów. Sprząta gruntownie i jest wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie. Jednak co najważniejsze – sprząta także po sobie. Dzięki rozwiązaniu, jakim jest funkcja automatycznego opróżniania pojemnika na brud, zapomnimy o odkurzaniu i o samym odkurzaczu – robocie nawet na kilka tygodni! Urządzenie samodzielnie powraca do bazy, aby naładować swój akumulator i wznawia pracę w miejscu, gdzie została przerwana. Bez naszej ingerencji!

Na https://rankingrobotow.pl/ranking/ wśród zalet iRobota Roomba s9+ znaleźliśmy także precyzyjne sprzątanie wzdłuż krawędzi i w narożnikach (system Perfect Edge) oraz funkcje koncentracji na najbardziej zabrudzonych miejscach (technologia Dirt Direct). Trzeba podkreślić, że poza technologią, na cenę wpływa m.in. fakt, że robot ma 40x większą moc ssącą w porównaniu z innymi modelami, w tym Roomba serii 600 i 700.

Jaką kwotę musimy wydać na tak zaawansowane urządzenie? Najwyższy model wśród odkurzaczy automatycznych kosztuje tutaj 5 799 zł. Nieco tańszą opcją jest model Roomba s9, którego cena wynosi 4 199 zł.

5x większa moc ssąca od standardowej lub 10x większa moc robią różnicę

Wszystkie modele iRobotów to szereg zaawansowanych funkcji, które usprawniają pracę urządzenia, gwarantują perfekcyjnie czyste podłogi oraz wygodne zarządzanie robotem. Jednym z lementem znacząco różnicującym ceny poszczególnych modeli jest jednak moc ssania. I tak w przypadku Roomby z serii e5/e6 oraz 900 moc ta jest pięciokrotnie większa w porównaniu do modeli Roomba serii 600 i 700. Z kolei w przypadku robotów z serii i3 do j7+ mamy już do czynienia z dziesięciokrotnie większą mocą ssącą odkurzaczy. To oczywiście wpływa wyraźnie na cenę, jaką musimy zapłacić za urządzenie. I tak najtańszy model w rodzinie iRobot Roomba, czyli 697 to wydatek ok. 1 000 zł. Moc w tym przypadku określana jest, jako standardowa.

Elementem wpływającym na cenę i różnicującym tym samym poszczególne modele będzie także czas pracy robota. Wspomniane modele z serii 600 wyposażone są w baterie zapewniające godzinę nieprzerwanej pracy. Z kolei w Roombie e5 lub e6 czas pracy to już imponujące 90 minut.

Materiał partnera