Najciekawsze trendy w wystroju wnętrz

0
996
dekoracyjne wnętrze z betonem i lustrem
Zdecydowanie najprościej osiągnąć efekt intrygującego wnętrza przy pomocy akcesoriów, a więc między innymi efektownych luster ozdobnych | fot.: stock.adobe.com

Jak spośród mnóstwa interesujących trendów wybrać te, które potem warto zaimplementować we własnym wnętrzu? Można za najbardziej godne uwagi uznać te, które dają największe pole działania dla wyobraźni. Poniżej 3 najciekawsze trendy, dzięki którym uczyni się swoje mieszkanie wyjątkowym. Będzie modnie, ale też oryginalnie.

Interesujący detal, czyli lustro ozdobne

Warto, by we wnętrzu było coś pięknego i interesującego. Do najmodniejszych obecnie dodatków dla wnętrz zalicza się lustra ozdobne. Pełnią przede wszystkim rolę praktyczną: można się w nich po prostu przejrzeć. Jednak nie do przecenienia jest także ich rola zdobnicza. Ozdobne, piękne lustra nierzadko znajdują się w najbardziej reprezentacyjnych miejscach. Lustro w niebanalnej ramie wiesza się nad kanapą w salonie, nad komodą w jadalni i nad łóżkiem w sypialni. Znakomite na taką ozdobę są i mniej reprezentacyjne miejsca. Lustra wszak optycznie powiększają przestrzeń, pozwalają na operowanie światłem i stanowią przykuwający uwagę dodatek. Jeśli lustro jest duże, dla ciekawego efektu wystarczy jedno. Z mniejszych tworzy się na ścianie różne kompozycje. Zależnie od wybranego stylu wnętrza możemy zdecydować się na lustra w prostych, minimalistycznych ramach (styl minimalistyczny, styl skandynawski) lub zwracających na siebie uwagę przepychem i ornamentacją (styl retro, styl boho, styl klasyczny). Lustra to zdecydowanie wart zainteresowania trend w wystroju wnętrza. Lustra zawieszone w oryginalny sposób, skupiające na sobie uwagę i znajdujące się poza typowymi, przeznaczonymi dla nich miejscami zdecydowanie dopełnią charakteru naszego wnętrza.

Faktura betonu i efektowne kontrasty

Beton i wszelkie jego imitacje to ciągle modna propozycja, która wciąż ma dużo do zaoferowania we wnętrzach. I pozostanie taką, ponieważ wciąż znajduje się nowe pomysły na wnętrza z betonem. Najpierw pojawił się udomowiony styl industrialny. Obecnie łączy się fakturę betonu z fakturą drewna i tworzy aranżacje nawiązujące do natury. Poza tymi dwoma pomysłami wart uwagi jest także efektowny kontrast. Łączy się zatem obecność betonu z meblami czy tylko ozdobami pasującymi do luksusowych aranżacji. Na tle ściany z płytami betonowymi może pojawić się kanapa tapicerowana albo obita zamszem. Jeśli meble są nowoczesne i minimalistyczne, to o kontrast można postarać się inaczej, dzięki detalom. Duża ilość betonu i lustra ozdobne to nietuzinkowe i piękne połączenie. Dla zwiększenia kontrastu można wybrać lustro o bardzo urozmaiconym kształcie albo w bardzo ozdobnej ramie.

Wesołe, wielobarwne aranżacje wnętrz

Kolejny trend, który wyzwala kreatywność, to moda na wyraziste kolory we wnętrzu. Łączy się wówczas dwa lub trzy różne wyraźne i zdecydowane barwy, np. niebieski z różowym albo z różem i z żółtym. Aranżacja jest wesoła, ale zdecydowanie nie zmusza nas do rezygnacji z elegancji. Zestawienia wyrazistych barw to wybór pasujący także do salonu. Elegancję zachowa się dzięki dbałości o jednolitość stylu. Przy takim nasyceniu barwami meble mogą mieć spokojne kształty. Warto postawić na interesujące ozdobne detale np. lustra czy lampy. Modne wesołe zestawienia to także: różowy i turkusowy oraz niebieski i koralowy. Najlepiej zestawić swoje ulubione wyraziste kolory. Jeśli we wnętrzu nie ma zbyt wielu ozdób czy tkanin wzorzystych, osiągniemy efekt intrygującego wnętrza, które jednak nie jest przeładowane i męczące dla domowników.

Zdecydowanie popieramy pomysł na korzystanie z trendów na barwne wnętrza, ale i umiejętne zastosowanie kontrastów dla betonu. Jeśli jednak nie mamy pomysłu na skomponowanie takiego wnętrza, poprośmy o poradę fachowca, aby nie przeciążyć mieszkania. Zdecydowanie najprościej osiągnąć efekt intrygującego wnętrza przy pomocy akcesoriów, a więc między innymi efektownych luster ozdobnych. Czasami nawet niewielki detal doda świeżości pomieszczeniom i nie będzie wymagał od nas angażowania architekta czy gruntownej zmiany całości wnętrza. Tak więc wybierajmy trendy świadomie i zgodnie z naszymi możliwościami. 

OLI