MyRoof – rewolucyjne rozwiązania dachowe z energią słoneczną

0
364
panele słoneczne
Będąc właścicielem systemu fotowoltaicznego, stajesz się prosumentem | fot.: materiał partnera

Pokrycia dachowe z fotowoltaiką to nowość na rodzimym rynku. Nadal niewiele firm oferuje takie rozwiązania. Większość proponuje klasyczne panele, choć dla zdeterminowanych nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli jesteś zdecydowany na założenie dachówek solarnych albo chcesz dowiedzieć się, jak dużo pieniędzy musiałbyś w nie zainwestować – skontaktuj się z My Roof, nową marką dachów solarnych w Polsce.

Dach solarny My Roof – czym jest i co zapewnia?

My Roof to firma oferująca pokrycia dachowe z fotowoltaiką, czyli tak zwane dachy solarne. Niektórzy myślą, że pod tym pojęciem kryją się dobrze znane panele fotowoltaiczne. Nie o nie jednak chodzi. Dachy tego rodzaju są bowiem rozwiązaniem zintegrowanym, łączącym w sobie funkcję fotowoltaiczną i cechy normalnego dachu. Decydując się na wskazaną inwestycję, zyskujesz więc klasyczne pokrycie dachowe, które jednocześnie produkuje dla Ciebie energię elektryczną. 

Od standardowych paneli fotowoltaicznych, dach solarny MyRoof jest lepszy pod wieloma względami. Po pierwsze, dachówki solarne mają nowoczesny, designerski wygląd. Sprawiają, że dom wygląda nad wyraz oryginalnie, a dach nie jest pokryty szpecącymi aluminiowymi ramami. Po drugie, konstrukcja dachu nie jest dodatkowo obciążana. Panele montowane są w taki sposób, by tworzyły nadbudowę nad właściwym pokryciem dachowym. Z kolei dach solarny będący już tym pokryciem jest kompletny i wielofunkcyjny. Zastępuje dachówki, generując przy tym energię elektryczną.

Biorąc pod uwagę jego wielozadaniowość, oczywistym staje się, że jest on najlepszą opcją w przypadku konieczności montażu całkiem nowego dachu. Dachówki solarne zakłada się więc podczas wykańczania zakupionego domu, albo w razie generalnego remontu budynku już posiadanego.

Dowiedz się, ile kosztuje dach solarny My Roof

Na stronie wspomnianej firmy można złożyć pytanie i poprosić o indywidualną wycenę dachu. Pokrycia dachowe z fotowoltaiką są z oczywistych powodów nieco droższe, niż klasyczne panele fotowoltaiczne. Ostateczna cena zależy od tego, czy planujesz remont, czy jesteś w trakcie budowy nowego domu. Koszta kształtują się też w zależności od typu inwestycji. Inaczej są liczone przy planach pełnego dachu solarnego, a inaczej, gdy taki dach ma być zintegrowany z dachem tradycyjnym. Prognozowane, planowane roczne zużycie prądu również ma olbrzymie znaczenie. 

Co zyskasz dzięki nowoczesnym solarnym dachówkom? Designerskie wykończenie domu, energię elektryczną, a nawet jej nadwyżkę, którą będziesz mógł wykorzystać w pochmurne dni lub mniej słoneczne okresy. Musisz jednak pamiętać, by przed instalacją fotowoltaiki, zamontować specjalny, dwukierunkowy licznik. Taki, który zlicza zarówno ilość pobranej energii z zakładu energetycznego, jak i ilość energii wyprodukowanej. 

Będąc właścicielem systemu fotowoltaicznego, stajesz się prosumentem. Kimś, kto w naturalny sposób zużywa, ale jednocześnie, bazując na źródłach energii odnawialnej – produkuje energię elektryczną. 

Materiał partnera