Myjka nie tylko do okien – do czego jeszcze Ci posłuży?

0
622
mycie okien myjką
Gruntowne porządki w łazience przebiegną szybko i sprawnie, jeśli zamiast robić wszystko ręcznie przy użyciu zwykłej ściereczki, sięgniesz po myjkę do okien | fot.: pixabay

Choć kusi Cię wygoda, jaką niesie za sobą używanie myjki do okien, nie chcesz kupować kolejnego urządzenia służącego do wykonywania tylko jednej czynności – którą zresztą wykonujesz dość rzadko? Okazuje się, że to akcesorium przysłuży Ci się w wielu innych sytuacjach. Sprawdź, do czego jeszcze użyjesz myjki do okien! 

Porządki w łazience 

Gruntowne porządki w łazience przebiegną szybko i sprawnie, jeśli zamiast robić wszystko ręcznie przy użyciu zwykłej ściereczki, sięgniesz po myjkę do okien. To niewielkie urządzenie przyda Ci się przy myciu takich elementów, jak: 

  • lustro – sięgając po myjkę, możesz zapomnieć o smugach i zaciekach, które zostają na lustrzanej powierzchni zawsze, gdy myjesz ją w tradycyjny sposób. Doskonale poradzi sobie nawet z uporczywymi śladami po paście do zębów, 
  • kabina prysznicowa – niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonana, wyczyszczenie jej przy użyciu myjki zajmie tylko chwilę, 
  • płytki ścienne – choć z pewnością nie robisz tego na co dzień, to z pewnością przynajmniej raz w roku decydujesz się na przetarcie wykończonych kafelkami ścian z kurzu, który na nich osiadł. Wyposaż się w dostępny osobno kij teleskopowy do myjki do okien, a uporasz się z tym zadaniem w mgnieniu oka, 
  • obudowa wanny – wykonany z płytek ceramicznych albo kompozytu element możesz szybko i skutecznie umyć myjką, aby pozbyć się śladów po twardej wodzie i mydle, 
  • fronty meblowe – jeśli masz szafki wykonane z materiału o gładkiej powierzchni i wysokiej odporności na wilgoć (np. z laminatu), możesz wykorzystać myjkę do zmycia z nich kurzu i innych zabrudzeń powstałych podczas użytkowania. 

Co istotne, dzięki baterii litowej TurboPower myjki do okien Electrolux działają nawet do 60 minut na jednym ładowaniu. Z powodzeniem wysprzątasz więc całe pomieszczenie bez konieczności ładowania akumulatora w międzyczasie. 

Mycie samochodu 

Czystość szyb samochodowych to kwestia nie tylko estetyki, ale też bezpieczeństwa. Brudne okna i smugi mogą bowiem ograniczać kierowcy widoczność, a tym samym zwiększać ryzyko powstania niebezpiecznej sytuacji podczas jazdy. 

Wykorzystując myjkę do okien, uporasz się z ich umyciem w wyjątkowo krótkim czasie, a rezultat będzie idealny. Co więcej, fenomenalny efekt osiągniesz już po jednokrotnym użyciu. Specjalna ssawka umożliwia wykonywanie takich ruchów, jakie są dla Ciebie najwygodniejsze – z góry na dół lub esowatych – bez obawy o powstawanie smug czy zacieków. 

Sprzątanie kuchni 

Kuchnia to drugie po łazience miejsce, w którym myjka do okien przyda Ci się najbardziej. Poręczne i wygodne w użytkowaniu urządzenie pomoże Ci m.in. w czyszczeniu: 

  • gładkich frontów meblowych utrzymanych w wysokim połysku, 
  • stołu kuchennego, jeśli jest wykonany z gładkiego materiału, 
  • przeszklonych elementów szafek, bez szprosów, 
  • frontu lodówki, o ile nie jest wykonany ze szczotkowanego metalu, 
  • szyby piekarnika – zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. 

Miej na uwadze to, że myjka do okien może być używana jedynie na gładkich powierzchniach. Co się stanie, gdy przez przypadek zastosujesz ją na chropowatym, nierównym podłożu? Gumowa listwa ulegnie odkształceniu i przestanie spełniać swoje zadanie. Jeśli jednak będziesz stosować urządzenie jedynie do czyszczenia gładkich elementów, będzie Cię wyręczać w uciążliwych obowiązkach domowych przez długi czas. 

Materiał partnera