Łuska gryki w Twoim domu, czyli kilka słów o właściwościach naturalnych materiałów

0
601
poduszki gryczane
Coraz popularniejsze stają się rodzime marki o zrównoważonej, transparentnej polityce i coraz więcej konsumentów zauważa pozytywy, które wiążą się ze wspieraniem ich działalności | fot.: materiał partnera

Naturalne rozwiązania zyskują coraz większą popularność w ciągu ostatnich lat, w związku z czym na rynku pojawia się coraz większy wybór produktów z ekologicznych materiałów, takich jak właśnie łuska gryki. Trendy utrzymują się nie tylko w krajach zachodnich, ale ich siła przebicia jest bardzo duża również w Polsce. Coraz popularniejsze stają się rodzime marki o zrównoważonej, transparentnej polityce i coraz więcej konsumentów zauważa pozytywy, które wiążą się ze wspieraniem ich działalności. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naturalnych rozwiązaniach, które królują w nowoczesnych domach oraz poznać właściwości i zastosowania łuski gryki, o których nie miałeś pojęcia? Poniższy artykuł jest właśnie tym, czego szukasz!

Naturalne materiały we wnętrzach – komfort i bezpieczeństwo

Zastosowanie naturalnych materiałów w wystroju wnętrz, jak łatwo się domyślić nie jest niczym nowym, jednak przez ostatnie dziesięciolecia odsunęliśmy te rozwiązania na rzecz sztucznych tworzyw. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie negatywny wpływ na środowisko oraz zdrowie. Dzisiaj znacznie zwiększyła się świadomość społeczeństwa, w związku z czym coraz więcej osób decyduje się na podejmowanie przemyślanych decyzji zakupowych oraz inwestowanie większej ilości pieniędzy w bardziej wytrzymałe i przyjaźniejsze rozwiązania.

Wśród naturalnych materiałów króluje drewno. Widać to w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Drewniane stoły, krzesła, schody, ramy łóżek, podłogi i właściwie wszystkie możliwe elementy wyposażenia to coś, co bez wątpienia znajdziemy w najmodniejszych mieszkaniach. Dlaczego drewno jest tak popularne? Przede wszystkim dzięki swojej wytrzymałości i ponadczasowości. Aranżacje z wykorzystaniem tego materiału zazwyczaj nie mają nic wspólnego z chwilowymi trendami.

Jeśli chodzi o tekstylia, do łask powrócił len. Ten naturalny materiał widzimy nie tylko w drogich sklepach odzieżowych czy wnętrzarskich, ale również w popularnych sieciówkach. Dzięki temu dostęp do niego ma niemal każdy. Z lnu robi się zarówno wytrzymałe, ponadczasowe ubrania, jak i pościel czy zasłony. Dlaczego warto wybierać ten materiał ponad rozwiązania syntetyczne? Len wykazuje działania antybakteryjne i antyalergiczne. Jest również materiałem niezwykle wytrzymałym, przewiewnym oraz odpornym na uszkodzenia. Jeżeli zatem zastanawiasz nowych zasłon do swojego mieszkania – polecamy wybrać te lniane.

poduszka gryczana
Specjaliści szczególnie chwalą sobie korzystne właściwości, jakie posiada łuska gryki zawarta w ekologicznych poduszkach | fot.: materiał partnera

Łuska gryki – właściwości

Specjaliści szczególnie chwalą sobie korzystne właściwości, jakie posiada łuska gryki zawarta w ekologicznych poduszkach. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć m.in.:

 • łatwość dopasowania do kształtu głowy, szyi i kręgosłupa;
 • ochrona przed odleżynami (odpowiednie dla osób w podeszłym wieku oraz przewlekle chorych);
 • zapewnienie swobodnej cyrkulacji powietrza;
 • ochrona przed nadmiernym poceniem;
 • regulacja temperatury ciała;
 • działania antybakteryjne oraz antyalergiczne;
 • pozwala utrzymać odpowiednie ułożenie kręgosłupa;
 • gwarantuje odpowiednie podparcie, chroniąc przed bólem karku i szyi;
 • pomaga w pozbyciu się napięcia mięśniowego;
 • ogranicza rozwój roztoczy i innych drobnoustrojów;
 • pomaga w walce z bezsennością.

Łuska gryki, jako wypełnienie poduszek

Łuska gryki to produkt, który razem z popularyzacją naturalnych rozwiązań zyskuje coraz większe uznanie. Wykorzystuje się ją między innymi do wypełniania poduszek, które chętnie wybierane są przez alergików. Dlaczego właściwie łuska gryki jest jednak tak popularna? Po pierwsze i najważniejsze jest to produkt w pełni ekologiczny i naturalny. Zastanawiasz się pewnie, w jaki sposób się ją pozyskuje? Otóż łuska gryki to nic innego, jak „odpad” pozostały na skutek łuskania małych nasion gryki, z których następnie powstaje kasza gryczana. Wykorzystanie łuski wpisuje się idealnie w nurt zero waste, ponieważ w innym wypadku produkt ten musiałby zostać wyrzucony.

Łuska gryki jest naprawdę niewielka, w związku z czym doskonale nadaje się do wypełniania poduszek. Sprawdza się świetnie również w przypadku osób bardzo wymagających, jeśli chodzi wygodę podczas odpoczynku. Poduszki z łuską gryki https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/ dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Ważne jest jednak pamiętanie o utrzymywaniu odpowiedniej higieny. Warto co jakiś czas wysypywać łuski z materiałowego wsypu i wietrzyć przez kilka godzin, wyprać pokrowiec, a następnie ponownie umieścić w nim wypełnienie.

Materiał partnera