Loftowa kuchnia w amerykańskim stylu

0
1283
Bateria kuchenna
Armatura kuchenna powinna charakteryzować się dynamiczną formą i nowoczesnym designem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kuchnia w stylu amerykańskim ma wiele odmian, jednak jednym z popularniejszych jest styl loftowy, często kojarzony z wnętrzami nowojorskimi. Mieszkania loftowe nawiązują swoją stylistyką do pofabrycznych hal. Czy w polskich warunkach możliwe jest stworzenie takiej aranżacji? Oczywiście. Wystarczy prowadzić odpowiednie materiały, meble i nietuzinkową armaturę kuchenną.

Idealnym rozwiązaniem jest adaptacja wnętrza fabryki, ale nie zawsze mamy taką możliwość. Jednak od kilku lat w Polsce jest trend na budowanie wysokich mieszkań, nie dotyczy to już tylko starych kamienic. Ważne jest uzyskanie wrażenia przestronności, kuchnię otwieramy na salon, często pojawia się wyspa kuchenna z wyeksponowaną na niej armaturą kuchenną.

Postarzamy wnętrze

kludi_l-ine-s-408510575-pp-quer-01
fot.: materiał partnera zewnętrznego
kludi-tangenta-44941f875-pp-quer-01
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jednym z obowiązkowych elementów w loftowej kuchni jest cegła stylizowana na starą z wyraźnymi ubytkami w strukturze. Popularne jest też stosowanie cegieł pochodzących z rozbiórki starych budynków. Z cegłą dobrze komponuje się beton dekoracyjny, wpływa na stworzenie atmosfery pofabrycznego wnętrza. Tutaj też eksponujemy wszelkie elementy okablowania, instalacji gazowej, wentylacyjnej – im bardziej są widoczne, tym lepiej. Kolejny materiał, który musi się pojawić to metal, stalowy stół, zlew, relingi na kubki, szafka przestrzenna, na której będą widoczne produkty używane w kuchni. Niczego nie ukrywamy za drzwiczkami szafek, chodzi o stworzenie wrażenia pozornego nieporządku. Wykonane ze stali lub z mosiądzu mogą być również dodatki dzbanuszki, kubki, misy, miseczki, doniczki na kwiaty i zioła. Chłód metalu można w prosty sposób przełamać postarzanym drewnem i szkłem. Zastawa stołowa, kubki, garnki, sztućce dobieramy z różnych kompletów, w ten sposób wprowadzamy designerski chaos.

Sprzęty i armatura kuchenna

kludi-zenta-389738675-v30c
fot.: materiał partnera zewnętrznego
kludi-l-ine-428210577-fb-02
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybieramy duże i małe sprzęty AGD w wersji stalowej lub z elementami stalowymi. Unikamy zabudowania lodówki, okapu i kuchenki, całość powinna być wyeksponowana. Nad stołem wieszamy duże mosiężne lub stalowe oświetlenie. Kuchnia w stylu lofotowym stawia na prostotę i ergonomię. Niezwykle ważny jest dobór funkcjonalnej armatury kuchennej sprawdzonego producenta. Armatura kuchenna powinna charakteryzować się dynamiczną formą i nowoczesnym designem. Dobrze, jeśli idzie to w parze z funkcjonalnością – coraz więcej baterii kuchennych wyposażonych jest w obrotową, wyciąganą wylewkę, co znacznie ułatwia obsługę. Takie propozycje armatury kuchennej znajdziemy w ofercie firmy KLUDI.


Materiał partnera zewnętrznego