Kominek dla wymagających

0
1590
Kominek
Tam, gdzie klasyczne wkłady o rustykalnym wykończeniu mogłyby psuć klimat, świetnie sprawdzą się nietypowe rozwiązania. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeśli twój dom jest urządzony w nowoczesnym stylu, a marzysz o kominku, wybierz taki model, który jak najlepiej wpisze się w wystrój pomieszczeń. Tam, gdzie klasyczne wkłady o rustykalnym wykończeniu mogłyby psuć klimat, świetnie sprawdzą się nietypowe rozwiązania.

Nieważne czy za oknem jest mroźna zima, czy wyjątkowo zimny letni wieczór. Kominek nie tylko ogrzeje wnętrze, ale też całkowicie zmieni jego charakter. Żywy płomień to ciepło, nie tylko to dosłowne, oraz relaks. A te przydają się w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza w tym urządzonym bardzo nowocześnie.

Wykorzystaj element zaskoczenia

W przypadku kominków nie będzie to trudne. Większość osób przyzwyczajona jest do klasyki. Wkład, przeszklone drzwi, obok półka na drewno i akcesoria kominkowe. Projektanci wnętrz lubią wyjść poza ten schemat i w ofercie producentów kominków potrafią wyszukać prawdziwe perełki. Prawdziwy hit to kominek panoramiczny z wyjątkowo szerokim paleniskiem. Świetnie się sprawdza w przestronnych wnętrzach, ponieważ dużo ciepła emituje przez szybę. Taki kominek w zabudowie prezentuje się imponująco. Zwłaszcza, jeśli zamontuje się go nieco wyżej, niż zwykle stawia się kominki.

Widok z dwóch, a nawet trzech stron

Jeśli układ pomieszczenia na to pozwala, ciekawym rozwiązaniem może być kominek narożny, czyli  taki, który oprócz frontowej szyby ma też boczną. Dostępne są także modele przeszklone z trzech stron. Sprawdzą się tam, gdzie ściana działowa oddziela np. salon od jadalni – to fantastyczny łącznik pomieszczeń! Ale można je też zamontować na specjalnie dla nich przeznaczonych wyspach np. w rogu pokoju. Obserwowanie ognia z każdej możliwej strony to wyjątkowa przyjemność. W zależności od modelu szuby mogą być ze sobą zestawione pod kątem prostym, tzw. łączenie bez szprosa, lub przez specjalne ramy.

Porcja ciepła dla ciebie

Zdecydowanie mniej typowe kominki najlepiej planować już na etapie projektowania i budowy domu, co ułatwi odpowiednie umiejscowienie przewodu kominowego. W już gotowych, urządzonych pomieszczeniach wprowadzanie zmian jest dużo bardziej kosztowne i pracochłonne. Alternatywą mogą być biokominki, które także charakteryzuje niezwykły design, a poza tym można je przenosić w dowolne miejsce, ponieważ nie wymagają żadnych przyłączeń.

Artykuł powstał we współpracy z http://kratki.com/


Materiał partnera zewnętrznego