Jakie wybrać lampy do kuchni, a jakie do sypialni?

0
1007
Decydując się na lampę do kuchni, przede wszystkim należy zwrócić uwagę, ile punktów świetlnych potrzebujemy | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wybór odpowiedniej lampy jest ważny z kilku powodów. Przede wszystkim powinna ona zapewnić nie tylko odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu, ale także pełnić funkcję dekoracyjną. Dowiedz się, w jaki sposób wybrać lampy do kuchni oraz do sypialni.

O czym pamiętać wybierając lampy do kuchni?

Decydując się na lampę do kuchni, przede wszystkim należy zwrócić uwagę, ile punktów świetlnych potrzebujemy. Zdecydowanie łatwiej jest w sytuacji, gdy pomieszczenie to ma klasyczny kształt. W przypadku kuchni, w której występują skosy, warto zdecydować się na lampy z kilkoma punktami świetlnymi. Dzięki temu każdą z żarówek możemy skierować w inne miejsce tak, aby zapewnić optymalne doświetlenie strategicznych miejsc. Wiele osób decyduje się na lampy do kuchni wykonane z metalu lub też łatwego w czyszczeniu tworzywa sztucznego. Wynika to głównie z faktu, że osadzające się kurz oraz tłuszcz jest trudny do usunięcia z abażurów wykonany z tkaniny lub kilku niewielkich elementów. W tym wypadku zdecydowanie lepszym wyborem będą pełne klosze, które łatwo jest wyczyścić. Decydując się na zakup lampy do kuchni, warto także szczególną uwagę zwrócić na jej kolor. Popularne produkty białe lub kremowe niezbyt dobrze będą prezentowały się zestawione z jasnym sufitem. W tym wypadku zdecydowanie lepszym wyborem będzie oświetlenie grafitowe lub też w oryginalnych odcieniach nadających kuchni wyjątkowego charakteru.

Stojące lampy do kuchni – czemu są tak popularne?

Stojące lampy do kuchni najczęściej wybierane są w przypadku pomieszczeń o charakterze otwartym. W takim wypadku niezbędne jest bowiem połączenie ich jakimś akcentem dekoracyjnym. Kuchnie w aneksie bądź urządzone we wnęce z łatwością można połączyć aranżacyjne ze stołem jadalnianym właśnie przy pomocy stojącej lampy. W tym wypadku ważne jest jednak aby całość utrzymana była w tym samym stylu. Lampy do kuchni możesz poszukać także w internecie, np. w tym miejscu https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/16-lampy-do-kuchni. Lampa powinna być więc zgodna ze stworzoną aranżacją tak, aby stanowiła ona połączenie tych dwóch przestrzeni, a nie oddzielny element dekoracyjny. Podobnie jest w sytuacji, kiedy salon znajduje się tuż przy kuchni. W takim wypadku również stojące lampy świetnie sprawdzą się jako połączenie tych przestrzeni.

Lampy sufitowe plafony – gdzie się sprawdzą?

Lampy sufitowe plafony doskonale sprawdzają się w niskich pomieszczeniach oraz trudno dostępnych miejscach. szczególnie często stosowane są w przypadku miejsc służący do przechowywania rzeczy. Wszelkiego rodzaju piwniczki i schowki pod schodami czy też spiżarnie zlokalizowane tuż przy kuchni zazwyczaj mają naprawdę nieduży metraż. Nie zmienia to jednak faktu, że również w tego rodzaju pomieszczeniach niezbędne jest zastosowanie oświetlenia. Lampy sufitowe plafony sprawdzają się w takim wypadku doskonale. Możemy bowiem zdecydować nie tylko o ich wielkości, ale także mocy i kolorze światła. Wiele z nich dostępnych jest także w wersji z żarówkami LED, dzięki czemu dodatkowo oszczędzamy prąd. W przypadku skosów bądź innych nierówności możemy zastosować nawet kilka punktów oświetleniowych o niewielkich rozmiarach. Lampy sufitowe plafony to doskonały wybór także do eleganckich salonów. Uzupełnione o niewielkie kryształowe łezki lub szklane kule stanowią niecodzienną ozdobę pomieszczenia. Sklepowych ofertach nie zabraknie także lamp sufitowych z ozdobnymi nadrukami, które doskonale sprawdzają się w przypadku wnętrz urządzonych w stylu retro. Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań również się nie zawiodą. Wśród popularnych lamp typu plafon dostępne są również modele uzupełnione o ozdobne elementy geometryczne.

Lampy wiszące do sypialni – jaki styl wybrać?

Zastanawiasz się jaki rodzaj lampy wiszącej będzie odpowiedni do twojej sypialni? Wszystko zależy od tego, czy ma ona pełnić funkcję także dekoracyjną, czy jedynie praktyczną. W przypadku eleganckich wnętrz świetnie sprawdzą się lampy wiszące uzupełnione o kryształowe zdobienia. Sprawdź tutaj tego typu produktu https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/27-lampy-do-sypialni. W sypialniach urządzonych w stylu loftowym szczególnie polecane jest oświetlenie z transparentnym szklanym abażurem o oryginalnym kształcie.


Materiał partnera zewnętrznego