Jakie tabletki do zmywarki wybrać?

0
1953
skuteczne tabletki do zmywarek
Jakie tabletki do zmywarki są najczęściej dostępne w sklepach? | fot.: stock.adobe.com

Zmywarka to rodzaj domowego sprzętu AGD, który z roku na rok zyskuje na popularności. Nic dziwnego, skoro używając zmywarki, można zaoszczędzić nie tylko czas, który trzeba byłoby przeznaczyć na manualne porządki, ale też pieniądze i – co najważniejsze – wodę. Myjąc naczynia w zmywarce, zużywa się przeciętnie 60% mniej wody niż w przypadku tradycyjnego mycia. Jednak, żeby cały proces był jak najbardziej wydajny, a przy tym bezpieczny dla zdrowia i środowiska, trzeba wybrać najlepsze tabletki do zmywarki. Jak to zrobić?

Jakie są rodzaje tabletek do zmywarki?

Skuteczność zmywania w dużej mierze zależy od rodzaju użytego do tego celu preparatu. W sklepach można znaleźć wiele rodzajów środków do czyszczenia zmywarek: https://www.emag.pl/tabletki-do-zmywarki-srodki-do-zmywania/c. Wśród nich są żele, sole i tabletki. Ostatnie z wymienionych bez wątpienia należą do najpopularniejszych. Które tabletki do zmywarek będą najlepsze? Wybór wcale nie jest oczywisty, bo klienci mają do dyspozycji produkty o różnych właściwościach. Bez problemu można znaleźć tabletki, które nie tylko myją, ale też nabłyszczają naczynia, zmiękczają wodę czy stanowią dodatkową ochronę dla zmywarki. Jakie tabletki do zmywarki są najczęściej dostępne w sklepach?

  • Jednofunkcyjne – służą tylko i wyłącznie do mycia, nie mają żadnych innych właściwości
  • 3 w 1 – myją i nabłyszczają naczynia, a także zmiękczają wodę
  • 4 w 1 – oprócz mycia i nabłyszczania naczyń, tabletki chronią szkło oraz zmywarkę
  • 5 w 1 – myją naczynia, nabłyszczają je, chronią zmywarkę i szkło, zmiękczają wodę

Warto zaznaczyć, że decydując się na zakup tabletek jednofunkcyjnych, należy pamiętać o zaopatrzeniu się dodatkowo w płyn nabłyszczający oraz specjalną sól do zmywarki. Dopiero wtedy naczynia będą nienagannie błyszczeć, a zmywarka sprawnie działać.

Najlepsze tabletki do zmywarki – czyli jakie?

Dobre tabletki do zmywarki to takie, które skutecznie czyszczą naczynia, a przy tym mają skład bezpieczny dla samego urządzenia. Optymalny wybór to tabletki All in One, które łączą w sobie kilka istotnych funkcji, jak mycie, nabłyszczanie czy wspomniana wcześniej ochrona urządzenia. Dzięki tym tabletkom zakup dodatkowych środków, takich jak nabłyszczasz czy sól do zmywarki, nie jest konieczny. Istotna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę to skład tabletek. Jest to szczególnie ważne w przypadku alergików, ale też małych dzieci. Często zdarza się, że na naczyniach pozostają resztki detergentu, co nie wpływa korzystnie na organizm. Właśnie dlatego najlepiej wybierać produkty ekologiczne, które są bezpieczne dla zdrowia, ale też pozwalają dbać o planetę.

Ekologiczne tabletki do zmywarki – w trosce o zdrowie

W ekologicznych tabletkach do zmywarki nie ma szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. To produkty, które nie wywołują alergii, ani różnego rodzaju podrażnień. Dzięki temu, że ich skład nie zawiera fosforanów, są przyjazne dla środowiska – nie zanieczyszczają wód. Co równie ważne, środki ekologiczne nie są testowane na zwierzętach. Szukając takich preparatów, należy dokładnie sprawdzać oznaczenia. Tylko wtedy, gdy produkt posiada odpowiedni znacznik, np. EU Ecolabel, można mieć pewność, że jest zgodny z najwyższymi standardami ekologicznym.


Artykuł sponsorowany