Jakie meble powinny znaleźć się w sypialni?

0
517
meble do sypialni
Swoje poszukiwania mebli do sypialni warto rozpocząć od wygodnego łóżka | fot.: stock.adobe.com

Funkcjonalne urządzenie sypialni nie jest łatwe. Szczególnie dlatego, że najczęściej mamy do dyspozycji bardzo ograniczoną przestrzeń. Jednocześnie chcemy stworzyć idealne miejsce do wypoczynku, ale również rozrywki i przechowywania różnych rzeczy. Jakie jest zatem absolutne must have w tym miejscu? Jakie meble do sypialni warto kupić? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Wygodne łóżko

Swoje poszukiwania mebli do sypialni warto rozpocząć od wygodnego łóżka. To w nim bowiem spędzamy około 8 godzin w ciągu doby, a zatem aż 1/3 naszego życia. Łóżko musi dbać o odpowiednią jakość naszego snu. Musi dawać solidne podparcie dla kręgosłupa, a jednocześnie jego skuteczne odciążenie. Poza tym łóżko musi posiadać optymalne wymiary. Jedni zadowolą się szerokością 60 centymetrów, a inni potrzebują dla siebie aż 80 centymetrów. Oczywiście każdy wariant dostępny jest w specjalistycznych sklepach meblarskich. Czasem łóżko może też stanowić fantastyczne miejsce do przechowywania. Z reguły zimą trzymamy w nim letnią garderobę, walizki, torby, poduszki na taras, czasem też buty albo książki. Takie meble do sypialni mogą mieć przy tym łatwiej i trudniej dostępne przestrzenie do przechowywania. Czasem trzeba bowiem podnieść cały materac, a czasem wystarczy wysunąć szufladę.

Pojemna szafa

Drugim kluczowym elementem wyposażenia każdej sypialni powinna być funkcjonalna szafa, np. https://bromarkt.pl/pol_m_MEBLE-DO-SYPIALNI-237.html. Tego typu praktyczne meble do sypialni powinny pomieścić wszystkie ubrania oraz zapewnić do nich swobodny dostęp. Ważne jest zatem, by szafa była nie tylko duża, ale jednocześnie funkcjonalnie zaplanowana. Dobrze jest wybrać model z co najmniej kilkoma modułami, a zatem chociażby szafami, półkami oraz szufladami. Koszule, marynarki i spodnie dobrze jest bowiem rozwiesić na wieszakach. T-shirty i swetry najlepiej przechowuje się złożone na półkach. Z kolei drobiazgi, w tym bieliznę, paski, krawaty i dodatkowe akcesoria warto rozmieścić w pojemnych szufladach. Planując przestrzeń w sypialni warto też wybierać modele sięgające samego sufitu albo przynajmniej takie, które umożliwiają położenie czegoś na nich.

Komoda, toaletka, dodatki

Praktycznym dodatkiem, a jednocześnie kolejnym miejscem do przechowywania mogą być też wszelkiego rodzaju komody. Panie często wybierają także wygodne toaletki z lustrem, w których z jednej strony pomieszczą wszystkie kosmetyki i lakiery do paznokci, a z drugiej strony dzięki którym zrobią sobie oszałamiający makijaż. Oczywiście warto wybierać meble, które wpasują się w jeden, wybrany styl aranżacji. Można postawić chociażby na styl skandynawski, industrialny, glamour, vintage, rustykalny i wiele innych.

Materiał partnera