Jakie meble do jadalni warto wybrać?

0
622
stół w jadalni
Urządzanie jadalni warto zacząć od zakupu stołu. To on jest królem tego pomieszczenia. Jego wielkość i kształt zdeterminują to, jakie inne meble do jadalni będą mogły zagościć we wnętrzu | fot.: materiał partnera

Jadalnia to miejsce wyjątkowe w każdym domu. Ze względu na swoją rolę potrzebuje też specjalnego wystroju. Musi być praktyczna, a jednocześnie dobrze się prezentować. Powinna pasować wystrojem do kuchni lub salonu, z którym często jest połączona, a zarazem mieć swój własny styl i klimat. Jakie meble pozwolą budować atmosferę w jadalni? Jakie są tymi niezbędnymi? Oto przewodnik, który pozwoli Ci wybrać idealne meble do jadalni.

Król jadalni – stół

Urządzanie jadalni warto zacząć od zakupu stołu. To on jest królem tego pomieszczenia. Jego wielkość i kształt zdeterminują to, jakie inne meble do jadalni będą mogły zagościć we wnętrzu. 

W Arpio Leder najpopularniejsze stoły jadalne to te prostokątne i kwadratowe lub okrągłe. Dwa pierwsze modele idealnie sprawdzają się w mniejszych wnętrzach. Dobrym miejscem będzie dla nich zarówno środek jadalni, jak i przestrzeń pod ścianą. Przy ograniczonym metrażu w Arpio Leder warto wyszukać modele rozkładane, które na co dzień nie zajmują miejsca, a w razie potrzeby dają możliwość wygospodarowanie kilku dodatkowych miejsc siedzących. Okrągłe stoły to natomiast idealny wybór do obszernych jadalni – pięknie będzie się prezentował ustawiony na środku pomieszczenia.

Krzesła – nie tylko dodatek do stołu

W jadalni oprócz stołu potrzebne są i krzesła. Zasadą ich doboru rządzą żelazne reguły. Wybierając je, musisz pamiętać o centymetrach. Duże znaczenie ma zarówno wysokość, jak i szerokość krzesła. Rozmiary mebla to jednak nie wszystko. Nie zapominaj o designie! Powinien on być spójny ze stylem stołu lub wręcz odwrotnie – z nim kontrastować. 

Przy zakupach możesz się też kierować aktualnymi trendami. Marząc o modnej jadalni w ofercie Arpio Leder, odszukaj krzesła tapicerowane – wygodne i zawsze na czasie, siedziska skórzane – idealnie komponujące się z drewnianym lub szklanym stołem lub te z wysokiej jakości tworzysz sztucznych o nietypowych kształtach, które kochają nowoczesne aranżacje. Jeśli masz wątpliwości, jakie krzesła będą pasować do stołu, to dobrym wyborem będzie postawienie na gotowe już zestawy mebli do jadalni z Arpio Leder. Elementy kompletów są ze sobą spójne i doskonale harmonizują, a co najważniejsze pozwalają urządzić jadalnię zaledwie w kilka chwil.

Meble do jadalni to nie tylko stół i krzesła

Nie ma wątpliwości, że stół i krzesła odgrywają w jadalni najważniejszą rolę, jednak nie są jednymi elementami wyposażenia. Nawet na niewielkim metrażu warto znaleźć miejsce na praktyczną komodę, która pomieści tekstylia takie jak obrusy i bieżniki czy kolekcję srebrnych sztućców. Porcelanową zastawę można natomiast schować za przeszkleniami witrynami. Stylu całości dodadzą dodatki takie jak świeczniki, figurki dekoracyjne, obrazy.

Aby jednak przestrzeń prezentowała się estetycznie, warto postawić na dodatki i meble do jadalni wysokiej jakości. Kryją się pod tym zarówno meble do jadalni wykonane z wysokogatunkowych materiałów np. drewna dębowego, jak i stworzone z dbałością o każdy detal.  Dobrym wyborem będą te włoskich producentów, a także topowych polskich i niemieckich marek, które w swojej ofercie zgromadził salon meblowy Arpio Leder. 

Materiał partnera