Jakie łóżko do sypialni w stylu skandynawskim?

0
633
sypialnia łóżko
Ściany sypialni skandynawskiej warto pomalować na stonowane, subtelne odcienie przywodzące na myśl mroźną aurę | fot.: materiał partnera

Jeśli szukamy łóżka do sypialni skandynawskiej, możemy mieć kłopot… z różnorodnością oferty i ogromem dostępnych opcji! Okazuje się bowiem, że do stylu skandynawskiego pasuje zaskakująco wiele modeli, projektów i wykończeń. Jakie łóżka sypialniane będą idealne do skandynawskiego wnętrza? Sprawdźmy.

Sypialnia w stylu skandynawskim – czym się wyróżnia?

Styl skandynawski jest zainspirowany klimatem zimnej Północy. Widać to przede wszystkim w kolorystyce. Ściany sypialni skandynawskiej warto pomalować na stonowane, subtelne odcienie przywodzące na myśl mroźną aurę. Mogą to być przełamane biele oraz wszelkie szarości i błękity. Można zestawić je z bardziej nasyconymi i intensywnymi tonacjami, jak butelkowa zieleń czy mocny granat – dzięki temu aranżacja nabierze wyrazu i zdecydowania.

Klimat i atmosfera Skandynawii odcisnęły swoje piętno również na stylu mebli, które wybieramy do skandynawskiej sypialni. Meble są raczej proste, subtelne, pozbawione zdobień. Co powinno się tu znaleźć? Na pewno pojemna, drewniana szafa, szczególnie w białym kolorze. Funkcjonalnym elementem aranżacji będzie komoda, na której dodatkowo możemy postawić charakterystyczne dodatki – świece, drewniane ramki, zegar, wazon z suchymi gałązkami itd. Doskonale będzie prezentować się tu też toaletka, zwłaszcza z krzesłem w kontrastowym kolorze. Obowiązkowo w pomieszczeniu powinny znaleźć się także szafki nocne – po obu stronach łóżka

Łóżko w sypialni w stylu skandynawskim

Szafa, komoda, toaletka, szafki nocne. Co jeszcze? Oczywiście w samym centrum sypialni jest łóżko. Jakie łóżka do sypialni skandynawskiej wybierać? Jaki model najlepiej wpisze się we wnętrze urządzone po skandynawsku? Oto kilka podpowiedzi.

Drewniane łóżka sypialniane

Drewniane, naturalne elementy, a do tego proste, niemal geometryczne formy – to wręcz idealny wybór do wnętrza w stylu skandynawskim. Idąc tym tropem, w sypialni sprawdzi się model wykonany z litego drewna, szczególnie w jasnym kolorze, jak biel, lub z wezgłowiem zbudowanym z desek w różnym odcieniu.

sypialnia skandynawska
Klimat i atmosfera Skandynawii odcisnęły swoje piętno również na stylu mebli, które wybieramy do skandynawskiej sypialni | fot.: materiał partnera

Stylowe łóżka tapicerowane

Co ciekawe, proste, drewniane modele to tylko jedna z propozycji. We wnętrzu skandynawskim świetnie wyglądają łóżka tapicerowane, szczególnie z guzikami przywodzącymi na myśl estetykę vintage. Dobrym pomysłem na pewno są modele z wezgłowiem o prostej formie i w stonowanym kolorze – doskonale wypadają w pomieszczeniu w subtelnym wystroju. Z drugiej strony do wyważonej, skandynawskiej aranżacji warto wprowadzić mocniejszy akcent i pomyśleć np. o łóżku w intensywnej tonacji, jak granat czy zieleń.

Wyraziste łóżka pikowane

Czy w skandynawskich sypialniach trzeba unikać pikowania? Absolutnie nie! Łóżko pikowane „zagra” we wnętrzu w stylu skandynawskim na zasadzie kontrastu, przyniesie nieco elegancji, będzie przykuwało wzrok i skupiało na sobie uwagę.

Metalowe łóżka do sypialni

Drewno lub materiałowe obicie, także w wersji pikowanej – takie wezgłowia są najczęściej wybierane do sypialni skandynawskich. Z drugiej strony doskonale będzie wyglądać tu też metalowa konstrukcja. Da nieco surowości i znakomicie wpisze się w klimat vintage, który świetnie koresponduje z konwencją skandynawską.

 Styl skandynawski jest stosunkowo łatwy do wypracowania we wnętrzu. Można tu łączyć elementy o różnym charakterze. Dlatego mamy naprawdę szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór łóżka do sypialni. 

Materiał partnera