Jakie komplety pościeli cieszą się największą popularnością? – najlepsza pościel na zimę to…

0
881
pościel zimowa
Na zimę przyda się ciepła pościel | fot.: stock.adobe.com

Jaka pościel na zimę jest najbardziej popularna? Powinna być ciepła i miła w dotyku. Sprawdzamy, jakie tkaniny spełniają te warunki i gdzie kupić stylowy komplet zimowej pościeli.

Komplet pościeli – ile elementów powinien zawierać?

Standardowy komplet pościeli ma zaledwie trzy elementy. Dwa – jeśli kupujemy pościel do jednoosobowego łóżka. To niewiele. Tradycyjny komplet pościeli obejmuje poszwę na kołdrę i poszewki na poduszki. Prześcieradło trzeba kupić osobno. Jeśli mamy w łóżku więcej niż dwie poduszki, także musimy samodzielnie zadbać o dodatkowe poszewki. To niewygodne i skomplikowane logistycznie rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej kupić taki komplet pościeli, który ma co najmniej cztery elementy. Niektóre komplety mają ich nawet sześć lub osiem. Za przykład niech posłuży pościel SAREV – My Honey Home. Wybierając ją, można w prosty i spójny sposób udekorować sypialnię.

Modna pościel satynowa – bawełna czy jedwab?

Satyna uważana jest za szlachetną tkaninę i jako taka w ostatnim czasie jest bardzo modna. Chodzi tu o satynowy splot, dzięki któremu materiał jest śliski i bardzo przyjemny w dotyku. Może być tkany z różnych nici.

Pierwotnie satyna była tkana z jedwabnych nici i to ją uważa się często za jedyną słuszną. Jedwab faktycznie ma wiele zalet, ale ma też wady. Przede wszystkim jest chłodny w dotyku i przewiewny, dlatego nie poleca się go na zimę. Lepiej wybrać pościel z satyny bawełnianej, która wzięła to, co najlepsze, z bawełny i satynowego splotu. Jest bardzo gładka, zmysłowa i ciepła.

Komplety pościeli – My Honey Home to duży wybór eleganckich wzorów i kolorów do każdej sypialni. Sprawdź je i znajdź pościel dla siebie.

Najcieplejsza tkanina na pościel? Oczywiście flanela!

Flanelowa pościel to propozycja dla osób, które szybko marzną. Flanela jest odmianą tkaniny bawełnianej. Jest bardzo miękka i ciepła, idealna na mroźne noce. Na ogół jest bardzo kolorowa, przyciągająca wzrok. Nie ma drugiej tak ciepłej tkaniny pościelowej, jak flanela. Warto się jednak zastanowić, czy na pewno będzie potrzebna. Zbyt ciepłe okrycie nie jest dobrym rozwiązaniem. W nocy odruchowo się odkryjemy i… zmarzniemy.

Jaką pościel wybrać na zimę?

Na zimę przyda się ciepła pościel. Można oczywiście podkręcić nieco termostat w sypialni i spać pod chłodną pościelą uszytą z jedwabiu, ale to nie jest dobre rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej obniżyć temperaturę i spać pod cieplejszą pościelą. Taki sen jest zdrowszy i bardziej regenerujący.

Dobrze sprawdzi się wspomniana wyżej flanela, a także pościel z bawełny i satyny bawełnianej.


Materiał partnera zewnętrznego