Jakie firany będą pasować do stylu nowoczesnego w salonie?

0
472
styl nowoczesny w salonie
Styl industrialny, czyli inaczej loftowy, charakteryzuje się surowością. Typowe dla niego są odsłonięte, nietynkowane ściany, betonowe podłogi, odkryta cegła na ścianach | fot.: materiał partnera

Jeśli myślisz, że w nowoczesnych wnętrzach nie ma miejsca na firanki, to przeczytaj ten artykuł: zmienimy twoje nastawienie! Firanki mogą znacznie ocieplić atmosferę w pomieszczeniu i sprawić, że będzie bardziej przytulne. Dowiedz się, czym się kierować w wyborze firan do modernistycznych aranżacji.

Styl skandynawski: jak dobrać do niego nowoczesną firanę?

Jednym z najchętniej wybieranych stylów aranżacyjnych od wielu lat jest styl scandi. Mimo tego, że zdecydowanie nie jest trendem ostatnich miesięcy, uważany jest za nowoczesny, ponieważ charakteryzuje się ponadczasowym minimalizmem i prostotą. 

W stylu skandynawskim liczy się dobre światło: dlatego wybierając firanki powinniśmy kierować się przede wszystkim maksymalnym doświetleniem wnętrza. Firany w stylu skandynawskim muszą dobrze przepuszczać światło słoneczne, a warunek ten idealnie spełniają firany do salonu woalowe. Jeśli chodzi o kolorystykę, najlepiej postawić na śnieżną biel, kość słoniową  albo ecru. Takie tkaniny będą najlepiej komponować się z prostymi, oszczędnymi w środkach i kolorystyce meblami. 

Styl glamour: jak dobrać do niego firany?

Styl glamour to propozycja dla osób, które lubią luksus i wykwintne dodatki. W tym przypadku najlepszym wyborem firan będą delikatne i subtelne, gęsto tkane tkaniny, które dobrze jest połączyć z kontrastowymi kolorystycznie i ciężkimi zasłonami. Firany do stylu glamour mogą być połyskujące lub mieć dodatek złotej nitki: będzie to pięknie podkreślało błyszczące elementy wnętrza. 

Styl industrialny: które firanki sprawdzą się tutaj najlepiej?

Styl industrialny, czyli inaczej loftowy, charakteryzuje się surowością. Typowe dla niego są odsłonięte, nietynkowane ściany, betonowe podłogi, odkryta cegła na ścianach. W stylu industrialnym tkaniny mają za zadanie ocieplić wnętrze i sprawić, że będzie bardziej przytulne. Podobnie jak i w poprzednich stylach, tutaj również najlepszym wyborem okażą się firany gładkie, pozbawione nadmiernym zdobień. Dobrze jest postawić na firany na przelotkach, które umieszczone na odkrytym, metalowym karniszu będą dopełniać stylizacji pomieszczenia. 

Krótkie czy długie?

Generalnie w nowoczesnych aranżacjach, w których stawiamy na gładkie, woalowe tkaniny, najlepiej jest wybierać długość firan do podłogi. W sporadycznych przypadkach lepiej jest umieścić w pomieszczeniu firanki krótkie, kończące się nad grzejnikami. To drugie rozwiązanie polecane jest do niewielkich pomieszczeń, w których długie firany mogą nadmiernie przytłaczać wnętrze. Warto też pamiętać, że firany przesłaniające grzejnik mogą zaburzać cyrkulację ciepłego powietrza, za to przy ogrzewaniu podłogowym nie ma to większego znaczenia. 

Gdzie kupować dobrej jakości firany?

Najlepszym miejscem do zakupu doskonałej jakości tkanin dekoracyjnych na okna jest internet. Jeśli interesują cię firany na metry – internetowy sklep abcfirany.pl nie tylko ma w ofercie wiele ciekawych wzorów, ale również umożliwia zakup firan na wymiar. Wybierając firany zawsze należy stawiać na jakość: tylko dobrej jakości materiały i tkaniny nie utracą swojego fasonu w praniu. Dla osób, które nie przepadają za prasowaniem najlepszym wyborem okażą się firany z tkanin nie wymagających prasowania, które wiesza się wprost z pralki. 

Materiał partnera