Jakie dekoracje na Halloween wybrać?

0
959
Halloween dekoracje
Z pomocą przychodzą liczne ozdoby na Halloween, które nie tylko podkreślą mroczny charakter tego wydarzenia, ale również odmienią dom – nie do poznania | fot.: stock.adobe.com

Czy wycięte z dyni lampiony stanowią jedyną dekorację na Halloween? Oczywiście, że nie! W sprzedaży znajdziemy wiele innych artykułów, mniej lub bardziej upiornych, które doskonale sprawdzą się w roli ozdoby na tą jedyną noc w roku.

Choć biegające od drzwi do drzwi dzieci, przygotowane do tego, aby spłatać komuś niesfornego figla, gdy ten nie zechce obdarować go cukierkami, budzi wiele emocji i kontrowersji, jedno trzeba przyznać. Halloween jest raz w roku i chociażby dlatego warto przyozdobić swoje mieszkanie rozmaitymi dekoracjami. A tych, jak się okazuje, nie brakuje.

Nie tylko dynia

W Polsce Wigilia Wszystkich Świętych budzi skrajne opinie, niemniej jednak, u naszych zachodnich sąsiadów jest silnie zakorzenioną tradycją. Tam nikogo nie dziwi widok dzieci odwiedzających sąsiadów – nawet tych, którzy mają na sobie dziwne przebranie. Dla nich to prawdziwa radość, a dla dorosłych okazja do wystawienia przed dom lampionu z dyni. Można jednak nie ograniczać się wyłącznie do tego rodzaju ozdoby i sięgnąć po inne dekoracje na Halloween.

Dom inny niż zawsze – tylko podczas Halloween

Święto Duchów ma miejsce tylko raz w roku. Dlatego nie można pozwolić sobie na to, aby minęło niezauważone. Z pomocą przychodzą liczne ozdoby na Halloween, które nie tylko podkreślą mroczny charakter tego wydarzenia, ale również odmienią dom – nie do poznania. Upiorne rekwizyty, niezależnie od tego, czy będą rozwieszone w oknie, na drzwiach czy ścianie, wprawią w osłupienie każdego, kto tylko skieruje w ich stronę swój wzrok. Przestrzeń pełna halloweenowej symboliki? W tym dniu wszystko jest dozwolone. A ograniczeniem jest jedynie własna wyobraźnia, bo na pewno nie asortyment sklepów oferujących dekoracje na Halloween.

Co znajdziemy w ofercie?

Dekoracje halloweenowe niejedno mają imię. Wiele zależy bowiem od tego, czy mają być straszne i przerażające, czy jedynie w delikatny sposób podkreślające wyjątkowość tego wydarzenia. Uniwersalną ozdobą jest na pewno dynia, gdyż bez niej nie może odbywać się Święto Duchów. Oprócz tych prawdziwych, porozmieszczanych na parapetach, czy przed drzwiami budynku, można zdecydować się na papierowe odpowiedniczki. Mowa chociażby o girlandzie czy lampionach – z dyniami w roli głównej. Bardziej odważne osoby mogą zdecydować się na inne ozdoby na Halloween. Pajęcza sieć z pająkami w kilku kolorach do wyboru, a może papierowy duch? Wszystkie dekoracje, niezależnie od tego, jaki będą miały charakter, ozdobią mieszkanie rodem z najstraszliwszego horroru. 

Materiał partnera