Jaki zestaw walizek wybrać?

0
355
zestaw walizek
Producenci walizek oferują różnorodne zestawy – rozbudowane, jak i minimalistyczne | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zestaw walizek to świetny pomysł zarówno przy podróżowaniu rodzinnym, jak i wtedy, gdy potrzebujesz więcej bagażu. To także ekonomiczny sposób na jednorazowy zakup walizek w różnych rozmiarach, by mieć pod ręką zawsze taką walizkę, jaka jest potrzebna przy krótkich i długich podróżach.

Producenci walizek oferują różnorodne zestawy – rozbudowane, jak i minimalistyczne. Najmniejsze zestawy walizek zawierają jedną, zwykle dużą walizkę oraz kuferek, który można zabrać do samolotu jako bagaż podręczny. Dostępne są także zestawy 3-częściowe, na które składa się duża, średnia i mała walizka. Możesz wybrać też rozbudowany zestaw walizek 4 lub 5-częściowy, w którym znajdą się walizki we wszystkich rozmiarach.

Twarde czy miękkie walizki – każde rozwiązanie ma swoje zalety

Wybierając zestaw walizek, warto zastanowić się, z jakiego mają być one materiału. Modne twarde walizki mogą być wykonane z twardego i odpornego ABS-u, ale także polipropylenu, który jest nieco bardziej elastyczny. Najbardziej odporny na uderzenia i wgniecenia jest policarbon.
Możesz też wybrać zestaw walizek miękkich. Zrobione są one z takich materiałów, jak Codura, poliester czy nylon. Zaletą walizek materiałowych jest obecność wielu kieszonek i schowków zewnętrznych, które z pewnością przydadzą się w podróży.

Wybierz zestaw, który Ci się podoba!

Wybierając zestaw walizek, kieruj się także własnym gustem. Dziś bez problemu połączysz ich funkcjonalność i praktyczność z pięknym wyglądem. Walizki dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Niektóre z nich mają nawet ciekawe nadruki. Jeśli dużo podróżujesz samolotem, warto wybrać zestaw walizek wyróżniających się kolorem. Dzięki temu bez problemu zlokalizujesz je przy odbiorze i unikniesz pomyłek. Jeśli wolisz zachowawcze kolory, możesz wybrać klasyczną czerń, brąz, ale też granat czy burgund.

A może zestaw walizek dla dzieci?

Kolorowe, piękne i funkcjonalne – takie są walizki przeznaczone dla dzieci. Możesz kupić zestaw, dopasowany do wieku dziecka, w którym zmieści swój bagaż, a jednocześnie będzie mógł się nim zaopiekować w czasie podróży. Taki zestaw to świetny pomysł dla rodzeństwa. Walizki dla dzieci są idealnie dopasowane do ich potrzeb i odpowiednio mocne, by sprostać wyzwaniom, związanym z dziecięcym podróżowaniem.

Zestaw walizek to jednorazowy wydatek, który zapewni komfort podczas wielu podróży. Zwykle taki wybór jest korzystniejszy cenowo niż kupowanie pojedynczych walizek, dlatego warto rozważyć jego zakup i cieszyć się podróżowaniem.

Materiał partnera zewnętrznego