Jaki chlebak wybrać? Drewniany, metalowy, a może plastikowy?

0
4954
Czerwony metalowy chlebak
Chlebaki metalowe mogą zachwycić swym industrialnym kształtem, który pasuje do nowoczesnej kuchni. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Święta to czas dawania prezentów najbliższym osobom. Są takie przedmioty, które zawsze mogą przydać się w domu. Podajnik na ręczniki albo pojemnik na chleb może okazać się trafionym podarunkiem – zwłaszcza dla wszystkich, którzy wprowadzili się do nowego mieszkania, są w trakcie remontu kuchni lub takowy remont dopiero planują. Poniżej prezentujemy podstawowe modele chlebaków i pokrótce przybliżamy ich unikalne właściwości. Mamy nadzieję, że ten tekst pomoże Państwu wybrać odpowiedni pojemnik na chleb.

Chlebak drewniany dla tych, którzy wspominają dawne czasy

Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów chlebaków – chlebaki drewniane, chlebaki metalowe, a także chlebaki plastikowe. Pierwsza grupa to chlebaki wykonane w całości z drewnianych elementów. To proste i eleganckie pojemniki, które są utrzymane w stylu retro i pasują do tego typu kuchni – nieco staromodnych, klasycznych, wywołujących miłe wspomnienia o dawnych czasach. Zważywszy na rodzaj materiału, z jakiego wykonuje się chlebaki drewniane, warto je trzymać w miejscach suchych lub zacienionych.

Chlebak metalowy dla wszystkich, którzy podążają za trendami

Chlebaki metalowe mogą zachwycić swym industrialnym kształtem, który pasuje do nowoczesnej kuchni. Stalowa barwa nadaje im delikatnego połysku, a wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia (rysy, korozja i inne wady spowodowane mechanicznie). Chlebak metalowy łatwo utrzymać w czystości i jest niewrażliwy na promienie słońca i wilgoć, dzięki czemu nie ulegnie odbarwieniu.

Chlebak plastikowy dla ceniących sobie lekkość bytu

Ostatnim z najpopularniejszych rodzajów pojemników na chleb jest chlebak wykonany z plastiku. Jego podstawowymi zaletami są lekkość (ze względu na niewielką wagę tworzywa sztucznego wykorzystanego do jego wykonania) oraz prostota utrzymania w czystości. Każdy z wyżej wymienionych rodzajów pojemników na chleb ma jedno podstawowe zadanie – ma sprawiać, że pieczywo dłużej utrzyma świeżość, byśmy mogli cieszyć się jego wyjątkowo chrupkim smakiem.

Najpierw funkcjonalność, potem estetyka

Poza materiałem, służącym do wykonania pojemnika, poszczególne chlebaki różnią się od siebie rozmiarami, kolorami i kształtem, a także rodzajami pokrywy (które mogą być montowane na zawiasach lub szynach). Dzięki tym parametrom każdy może wybrać chlebak, który będzie odpowiadał jego indywidualnym preferencjom pod względem wyglądu, a także będzie idealnym uzupełnieniem wymarzonej kuchni.

Duży wybór chlebaków znajdziesz w sklepie Europ24: https://europ24.pl/chlebaki


Materiał partnera zewnętrzne