Jak wybrać zestaw prysznicowy podtynkowy?

0
935
zestaw prysznicowy podtynkowy
Na co zwracać uwagę, jeżeli wybieramy zestaw prysznicowy podtynkowy? | fot.: stock.adobe.com

Z całą pewnością, urządzenie strefy łazienki wydaje się mało skomplikowane, jednak warto wiedzieć, że przy aranżacji nie wybieramy tylko prysznica, czy też wanny, ale też koniecznie musimy wybrać odpowiednią armaturę, a nie jest to takie łatwe. Tutaj znajdziemy wiele różnego rodzaju elementów sanitarnych, które możemy samodzielnie dobierać, tym samym tworząc dopasowany, czy też nie komplet łazienkowy, bądź też możemy zdecydować się na zestaw prysznicowy podtynkowy, który obecnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. 

Zestaw prysznicowy podtynkowy – co trzeba wiedzieć?

Nie ulega wątpliwości, że armatura podtynkowa zajmie nam zdecydowanie mniej miejsca, niż armatura natynkowa, a do tego zdecydowanie łatwiej utrzymać ją w czystości. Zestaw prysznicowy podtynkowy będzie doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza w małych łazienkach, w wypadku wielofunkcyjnych kabin natryskowych. Ponadto, w wypadku tego zestawu istnieje możliwość zamontowania dźwigni uruchamiającej wodę, czy też pokręteł, w pewnym oddaleniu od wylewki. Znacznie zwiększa to swobodę aianżacyjność, jak i komfort użytkowania samej baterii. Taki zestaw prysznicowy, może być zastosowany zarówno w kabinie prysznicowej, jak również nad wanną. Obecnie zestawy te znajdziemy w wielu różnych wzorach i kolorach, także to zależy od nas, na co się zdecydujemy. Baterie podtynkowe znajdziemy w wersji jednouchwytowej z mieszaczem, jak również są wersje dwuuchwytowe z dwoma oddzielnymi pokrętłami. Na runku znajdziemy też armaturę z termostatem, dzięki czemu precyzyjnie możemy ustawić temperaturę wody. 

Na co zwracać uwagę, jeżeli wybieramy zestaw prysznicowy podtynkowy?

Jeżeli zdecydujemy, że w naszej łazience chcemy skorzystać z tego rozwiązania, to powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Kluczowa jest tutaj głowica, która świadczy o jakości, jak również szczelności. To właśnie ten element jest odpowiedzialny za regulację wody oraz mieszanie wody ciepłej oraz zimnej. Jeżeli zdecydujemy się na głowice doskonałej jakości, to znajdziemy w niej tłumik bądź sitko, które odpowiadają za wyciszanie szumów wody. Możemy obecnie spotkać się z trzema rodzajami głowic, a mianowicie wyróżniamy głowice ceramiczne, suwakowe oraz termostatyczne. Jeżeli chodzi o pierwszą opcję, to są one wrażliwe na różne zanieczyszczenia wody, ale za to dzięki nim możemy dokładnie ustawić temperaturę oraz siłę przepływu wody. Jeżeli chodzi o głowice suwakowe, to są one rzadko spotykane, gdyż zdecydowana większość osób wybiera głowice ceramiczne. Tymczasem głowice termostatyczne odpowiada za stałe utrzymanie temperatury wody. 

Materiał partnera