Jak wybrać prezent na nowe mieszkanie?

0
394
nowe mieszkanie prezent
Jeśli dysponujemy niewielkim budżetem, wybierając prezent na nowe mieszkanie, powinniśmy kierować się przede wszystkim jego wyglądem | fot.: materiał partnera

Przyjęło się, że gość nie powinien przychodzić z pustymi rękami, tym bardziej, jeżeli po raz pierwszy odwiedza gospodarza w jego nowym mieszkaniu. Dlatego, jeśli otrzymaliśmy zaproszenie na parapetówkę, powinniśmy pomyśleć o tym, jaki prezent możemy wręczyć właścicielom nowego lokalu. Wybierając konkretny podarunek, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim swój budżet. Niezależnie od zasobności portfela, bez problemu jednak powinniśmy znaleźć prezent, z którego ucieszy się gospodarz. Jak go wybrać? Podpowiadamy.

Prezenty piękne i użyteczne

Wybierając prezent na nowe mieszkanie, warto postawić na przedmioty piękne lub użyteczne. Najlepiej, jeżeli taki podarunek spełnia oba te kryteria. W nowych mieszkaniach bardzo często brakuje jeszcze wielu elementów wyposażenia. Dlatego warto podarować gospodarzowi coś, co będzie mógł używać na co dzień. Bardzo eleganckim, a jednocześnie funkcjonalnym prezentem będzie więc na przykład porcelana. 

W zależności od zasobności naszego portfela możemy zdecydować się na komplet filiżanek lub kubków wykonanych z porcelany, bądź całą zastawę obiadowo-deserową. Wysokiej jakości, ręcznie malowana porcelana nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie się doskonale prezentowała w każdym wnętrzu. Obecnie na przykład na stronie nadzwyczajnie.pl znajdziemy nie tylko wysokiej jakości, ręcznie zdobioną porcelanę, ale możemy też indywidualnie spersonalizować prezent, dodając wybrany napis na naczyniach.

Funkcjonalne prezenty

Prezent na nowe mieszkanie powinien być funkcjonalny. Dlatego warto zastanowić się, czy gospodarz nie wspominał o tym, że brakuje mu jakichś sprzętów lub akcesoriów. Jeżeli tak, wtedy znacznie łatwiej jest nam wybrać podarunek, który spełni jego oczekiwania. Goście bardzo często na parapetówkę przynoszą akcesoria kuchenne, zastawę stołową, kieliszki czy komplety sztućców. 

Rodzina zazwyczaj stawia na nieco droższe prezenty, które ułatwiają codzienne wykonywanie obowiązków domowych. Dlatego wśród funkcjonalnych podarunków, na które warto postawić, obdarowując gospodarza nowego mieszkania, wymienia się małe AGD. Mowa tutaj na przykład o mikserach, robotach kuchennych, blenderach, ekspresie do kawy, czajniku, młynku do kawy. Gospodarz może ucieszyć się również z innych urządzeń, takich jak na przykład oczyszczacz powietrza, odkurzacz bezprzewodowy czy robot sprzątający.

Dekoracje do domu

Jeśli dysponujemy niewielkim budżetem, wybierając prezent na nowe mieszkanie, powinniśmy kierować się przede wszystkim jego wyglądem. Warto podarować gospodarzowi przedmioty, które wykorzystywane są do ozdoby poszczególnych wnętrz. Mowa tutaj na przykład o poduszkach, niewielkich dywanikach, obrusach czy zasłonach. Dobrym pomysłem na prezent na parapetówkę są też świece sojowe. 

Materiał partnera