Jak wybrać dywan?

0
1093
dywan w geometryczny wzór
Dobierając rozmiar dywanu musimy zastanowić się nad jego funkcjonalnością | fot.: materiał partnera

Wybór dywanu w obecnych czasach, kiedy sklepy mają tak duże oferty nie jest łatwy. Przeglądając dywany wpada nam „w oko” wiele z nich, powstaje więc trudność z wyborem tego jednego.

  1. Uniwersalny i praktyczny dywan
  2. Jak dobrać rozmiar dywanu?
  3. Wybieramy kolor dywanu

Uniwersalny i praktyczny dywan

Przede wszystkim musimy wiedzieć do jakiego pomieszczenia dywan jest nam potrzebny, oraz jaka ma być jego powierzchnia. Do wyboru w sklepie internetowym Omega znajdziemy dywany nowoczesne, jak i takie pasujące do każdego ze stylów. Dywany te są antyalergiczne, posiadające przewodnictwo cieplne, co jest bardzo istotne w przypadku ogrzewania podłogowego. Ich skład to polipropylen z gramaturą około 1650/m2. Dodać należy, że są one miękkie i tkane, obszywane również polipropylenem. To miły w dotyku poliester znakomicie imitujący wełnę. Warto również dodać, że dywany ze sztucznego materiału łatwiej utrzymać w czystości, dlatego też często wybierane są przez alergików.

Jak dobrać rozmiar dywanu?

Dobierając rozmiar dywanu musimy zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Przypatrzmy się meblom, które mamy w pomieszczeniu, na przykład szafy czy komody sprawdzajmy przy otwartych drzwiach, by się nie okazało, że dywan stanie na przeszkodzie w ich otwieraniu. Jeżeli wybieramy dywan, który ma być położony pod stołem i krzesłami, czy fotelami, kupmy odpowiednio większy, by nie zniknął nam zupełnie. Taki dywan powinien wychodzić o około 30-50 cm, aby móc się dobrze prezentować. Spójrzmy też na wielkość pomieszczenia. Jeśli jest małe nie bierzmy zbyt dużego dywanu, jako że jego rozmiar będzie zbyt przytłaczający. Jeśli zaś posiadamy na przykład duży salon, bez problemu możemy zaszaleć z dużym rozmiarem dywanu.

Wybieramy kolor dywanu

Najczęściej dobiera się kolor dywanu do mebli, jakie posiadamy. Nie mając za bardzo pomysłu możemy wybrać dywan w kolorze klasycznym, czyli szary, brązowy czy beżowy. Takie barwy będą idealne w pomieszczeniach w których jest duża liczba dodatków i kolorów. Modne są aktualnie dywany nowoczesne, marokańskie wzory lub dywany w stylu BOHO. Jako, że dywany w sklepie internetowym Omega są tkane, ich trwałość jest bardzo długa. Jeśli posiadamy ciemną posadzkę, jasny dywan będzie się na niej lepiej prezentował niż ciemny, i odwrotnie. W pomieszczeniach w których mało jest światła słonecznego, dobrze jest je ożywić dywanem wyrazistym, w kolorach intensywnych. W salonie urządzonym w stylu minimalistycznym sprawdzi się dywan we wzory geometryczne.

Wybór dywanu jest o tyle ważny, że potrafi całkiem zmienić charakter pomieszczenia oraz nadać mu niepowtarzalnego klimatu. Jego zakup jest indywidualną kwestią, warto go jednak przemyśleć, ponieważ dywan z reguły służy nam co najmniej kilka lat.

Materiał partnera